Toplumsal Cinsiyet Çeviri Makaleler

Günümüzde kadınlar dünya genelinde toplumsal cinsiyetle ilgili bir dizi konuyla karşı karşıya kalmaktadır. Bu konular arasında finansal bağımsızlık, dijital şiddetle mücadele, ucuz iş gücü, doğum, menopoz ve daha pek çok başlık yer almaktadır. Bu sayfada yer verdiğimiz yurtdışında yazılmış olan bu çeviri makaleler, kadınların günlük yaşamlarında karşılaştıkları zorlukları anlamak ve ele almak adına önemli bir ışık tutmaktadır. Bu içerikle, farklı kültürlerden gelen perspektifleri de bir araya getirerek, kadınları finansal anlamda güçlendiren stratejilerden, dijital şiddetle mücadelede izlenen yolları keşfetmeye, menopoz dönemini sağlıklı ele almaya kadar geniş bir yelpazede bilgiler sunmayı amaçlıyoruz. Kadınların karşılaştıkları zorlukları anlamak ve çözüm önerilerini paylaşmak, küresel bir dayanışma ve destek ağı oluşturmanın ilk adımıdır. Bu içerikle, yurtdışında yayımlanan değerli makalelerin çevirileri aracılığıyla, kadınların hayatlarını iyileştirmek ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda daha bilinçli bir toplum inşa etmek için birlikte adım atmayı umuyoruz.

DOĞUM FEMİNİST BİR MESELEDİR! (*)

 

Sosyal Medya Platformları Kadınları Ne Kadar Koruyor?  (*)

 

Ücretsiz Bakım Alanında Küresel Cinsiyet Uçurumu: Ev İşlerinin Yükü Neden Hala Kadınların Omuzlarında?

 

Kadınların Ruh Sağlığı ve Ücretsiz İş Yükü (*)

 

Dijitalleşme ve Eşit Haklar – Yapay Zekada Cinsiyet Eşitsizliği (*)

 

Yüzüm kızarabilseydi, kızarırdı: Dijital Becerilerdeki Toplumsal Cinsiyet Uçurumunu Eğiyim Yoluyla Aşmak

 

Kadına Yönelik Ekonomik Şiddet  (*)

 

Sosyo-Ekonomik Haklar ve Toplumsal Cinsiyet Temelli Dezavantajlar (*)

 

Finansal Feminizm

 

Menopoz Manifestosu

 

Tuhaf Bir Dr. Jekyll ve Bayan Hyde Vakası: PMS Nasıl Kültürel Bir Fenomen ve Psikiyatrik Bir Bozukluk Haline Geldi?

 

Teknoloji Destekli Toplumsal Cinsiyet Temelli Şiddet (*)

 

 

 

 

 

Bu makaleler Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında Avrupa Birliği desteği ile çevirilerek yayınlanmıştır.. İçeriğin sorumluluğu tamamıyla teknolojikanneler.com ‘a aittir ve AB’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.