Teknolojik Anneler

Teknoloji hayatlarımıza yeni yeni işlemeye, derinden girmeye başlayan bir hadise. Dolayısıyla genç nesil konuya daha hakimken, teknoloji ve anne kelimeleri yanyana sadece mizahi olarak gelebiliyor. Teknoloji, halihazırda erkeklere hitap eden bir kavrammış gibi düşünülüp, kadınlar bu alanın dışında bırakılıp ürkütülüyor. Bir de anneyseniz iyice korkup teknoloji ile aranıza daha da mesafe koyuyorsunuz, hele mesleki olarak alakanız da yok ise…

Halbuki biz, İpek ve Derya, geçmiş eğitimlerimizin ve mesleklerimizin teknolojiyle uzaktan yakından alakası olmamasına rağmen, teknolojiye değmiş, sonra gönül vermiş, kendini eğitmiş, bunun çok zor olmadığını hatta eğlenceli olduğunu görmüş iki anneyiz. Sosyal medya araçları, İnternet, bilgisayara format atmak, anti virüs yüklemek, akıllı telefonlar ve uygulamaları, hayatı kolaylaştıran teknolojik ev aletleri, e-kitaplar, mail grupları, bilgisayarlar, tabletler, wordpress tasarımı, blog yazmak, ofis araçları, görsel düzenleme programları ve aklınıza gelebilecek bilumum teknolojik zevat keyifle kurcaladığımız, yaptığımız, üzerine çalıştığımız şeyler haline geldi.

Sonra bir gün, bir teknolojik anne bir teknolojik anneye, bre teknolojik anne gel beraber diğer anneler için de kolaylaştıralım bu işi, zor olmadığını gösterelim dedi. Ve ortaya teknolojikanneler.com çıktı.

Biz iki anne; bu sitede bildiğimiz, öğrendiğimiz teknolojik tüyoları paylaşıyor, çocuklarımız için geliştirici akıllı telefon oyunlarını, uygulamalarını inceliyor, teknolojik ürünlerin artısını eksisini değerlendiriyor, annelerin teknolojik sorunlarını birlikte araştıyor, çözüyor, zaman zaman da anneler için kolaylaştırılmış teknolojik seminerler yapıyor olacağız.

Kadın-Anne-Teknoloji çok güzel bir üçlü, siz de gelsenize…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.