Youtube videosu kaydetme

“Youtube videosu kaydetme işlemi nasıl yapılır?” sorusu, sizden gelen soruların başında geliyor. Çeşitli sebeplerle zaman zaman ihtiyaç duyulan bu işlemin yapılışı çok basit, ancak öncesinde hatırlatmamız gereken önemli bir nokta var. Bu işlem korsan kullanıma girer. Gelin açıklayalım;

Youtube videolarını indirmek için

Youtube videolarını bilgisayarınıza ya da mobil aletinize indirmek için 3. şahıs yazılımlara ihtiyaç duyarsınız. Bunun sebebi Youtube‘un bünyesindeki videoların her türlü hakkını saklı tutmasıdır. Youtube, hem yüklenen videoların telif hakkını korumak adına, hem de yayınlanan reklam gelirlerini korumak adına, bu işlemi onaylamaz. Sanatçıların eserleri, müzik videoları, film alıntıları, özenle hazırlanmış paylaşım videoları vb düşünüldüğünde, bu konuda taviz verilmemesinin ne kadar doğru olunduğu ortada.

Ancak öyle durumlar oluyor ki, bazen kendi yüklemiş olduğumuz videoya bile kaybedip, youtube’dan indirme ihtiyacında olabiliyoruz.

İnternetten video indirmek yasal mı?

İnternet üzerinde pek çok site, bu işlemi yapmanıza olanak tanır. Özetle; bu siteler yasal olmayan siteler değildir, ancak indirdiğiniz video (ister Youtube’dan olsun, ister başka bir paylaşım sitesinden) telif hakkı olan bir video ise bu indirme işlemi yasal olmayabilir.

Aşağıda bir kaç uygulama ve link paylaşıyoruz. Bu uygulamalara istenilen videonun linkini, ilgili yere yazarak indirebiliyorsunuz.

İnternet tarayıcınız Firefox ise bu linkten ADD-ONS indirerek  videoları indirebilirsiniz.

Hem pc hem mac her türlü cihazla uyumlu şekilde videoları indirebilirsiniz. Yalnızca ilgili seçenekleri seçin; RealPlayer

Youtube linkini yazarak video indirmek için tıklayın (başka yazılım gerektirmez); VideoGrabby

MP3, MP4, webm, flv, 3g gibi çeşitli formatlarda indirebilmek için kullanabilirsiniz ; 1oyoutube

Android cihazınızda Youtube videoları indirebilmek için tıklayın; TubeMate

SaveFrom.net’in Helper uygulamasını buradan indirdiğinizde ise, Youtube videolarının alt sağ köşesinde ‘download’butonu belirecektir. Kolaylıkla buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Ayrıca, adres barda video adresinin başına ss harflerini ekleyerek de indirme işlemine geçebilirsiniz. Örneğin; http://ssyoutube.com/abcde12345

2 thoughts on “Youtube videosu kaydetme

  • Konunuzda Bize de yer verirseniz, sevinirim. Kopyala Yapıştır mantığıyla çalışan bir sistemimiz var. Youtube ve Facebook Videolarının Büyük bir kısmını http://www.downlud.com aracılığıyla indirebilirsiniz.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.