Çektiklerinizi instagram’a yüklerken, fotoğraflara yazı ve çıkartma eklemek, fotoğraflardan kolaj yapmak isterseniz, onlarca seçenek çıkıyor karşınıza. Neredeyse piyasadaki hemen her uygulamayı denemiş olarak diyebiliriz ki, PhotoGrid pek çok özelliğiyle bizim tercihimiz.

instagramda kolaj

Instagramda kolaj yapma ve fotoğrafa yazı ekleme

PhotoGrid’i kullanmak gerçekten çok kolay. Yapmanız gereken fotoğrafı çektikten sonra, uygulamayı açmanız ve sunulan seçeneklerden birini seçip işleme başlamanız. PhotoGrid tamamen instagrama uyumlu geliştirildiği için sorun yaşamayacaksınız.

Uygulamayı nasıl kullanacaksınız?

Uygulamayı açın. Karşınıza 6 seçenekli bir ekran çıkacak.

Izgara HD : Bu seçenek size kolaj yapma imkanı sunuyor. Tıklayın. Karşınıza fotoğraflarınızın olduğu dosyalar gelecek. İstediğiniz fotoğraflara hafifçe dokunun ve seçin. 9 taneye kadar seçebilirsiniz. Seçiminiz bitince ‘sonraki’ tuşuna basın. Karşınıza rasgele seçilmiş bir kolaj düzeni çıkacak. Bu düzenden memnun değilseniz, en alt sırada göreceğiniz tuşları kullanarak kendi kolajınızı oluşturun. Aşağıdaki tuşlar yardımıyla fotoğrafların yerlerini değiştirebilir, çerçeve ve fon rengini değiştirebilir, kolajınıza yazı ve/veya çıkartmalar ekleyebilirsiniz.

instagramda video yapmak

Tek HD : Bu seçenekte tek fotoğraf üzerinde istediklerinizi uygulayabilirsiniz. Fotoğrafı editleyebilir, çerçeve, fon, yazı ekleme, çıkartma ekleme, süsleme yapabilirsiniz.

Şablon HD : Bu seçeneğe tıklarsanız karşınıza hazır kolaj şablonları çıkacak. Kimi tek foto için kimi çoklu seçenek ile kullanabileceğiniz eğlenceli ve özel günlere ait tasarımlar. Zaman zaman uygulamaya güncelleme geldiğinde bu seçeneğe uğrayın, yeni şablonlar eklenmiş olabilir.

serbest_hd

Video Slaytlar : Adından anladığınız gibi çoklu fotoğraf seçeneği ile video slayt hazırlayabiliryorsunuz. Daha güzeli, stediğiniz müzikle de fon yapabilirsiniz.

Serbest HD : Bu seçenek ile seçtiğiniz fotoğraf veya fotoğrafların boyutunu parmak dokunuşlarınızla ayarlayarak serbestçe duran görseller elde edebilirsiniz. Yine aralarına ve/veya üstlerine yazılar ekleyebilirsiniz. Fonu da seçenekler arasından seçebilir, hiçbirini beğenmediyseniz, telefonunuzdaki bir görsel ile arka planı kaplayarak fon oluşturabilirsiniz.

Ekranınızda göreceğiniz 6. seçenek reklamdır. Tıklarsanız google playstore linki açılır ve programı yüklemek isteyip istemediğiniz sorulur.

PhotGrid uygulamasını ücretsiz olarak buradan indirebilir, arzu ederseniz uygulama içi satın alımlarla standart uygulamanın çeşitliliğini arttırabilirsiniz.

Sorunuz olursa yorum kısmına ekleyin, yardımcı olalım. Fotoğraflarla oynamak gerçekten çok zevkli ve dinlendiriyor sanki… Şimdiden iyi eğlenceler!