Ekran görüntüsünü video olarak kaydetmek

Son iOS güncellemesiyle gelen harika bir özellik bu! iOS11’in getiriği yeniliklerden biri olan bu özellik, sıkıcı ekran görüntüsü işini ayrı boyuta taşır bizce. Ve daha ilk bakışta ekran görüntüsünü video olarak alma özelliği, bir şeyleri tarif ederken çok pratik çözüm sağlayacak bir özellik. Ginger’s Bazaar blogu yazarı arkadaşımız Sinem’in aktarımıyla buyrun;

Ekran görüntüsünü video olarak kaydetmek

Screen Shot, kısaltılmış hali S.S. Son zamanlarda çokça duyuyoruz bu uygulamayı. Screen Shot türkçede “ekran görüntüsü” demek.
Film rulosunda ekran görüntüsü klasörü, albüm klasörüne oranla daha geniş yer kaplıyor artık.
Bir görüntüyü anlatarak paylaşmaktansa olduğu gibi paylaşmak pek çok açıdan daha kolay.
İlkel dedikodu tarihine bakacak olursak bir laf ağızdan çıktıktan sonra ulaştığı son kişide fazlasıyla başkalaşır ve şekil değiştirir :) Teknoloji mevzu bahis olduğunda bu tarz uygulamalarla başkalaşmadan farklı yerlere ulaşabiliyor. Bu işin espirisi tabii :)

Screen shot yani ekran görüntüsü sadece dedikodu mevzusuna hizmet etmiyor elbette. Bir nevi ajanda rehber görevi de görüyor. Güzel bir mekan, okumak isteyebileceğiniz bir kitap, bir film önerisi ya da kamera rulonuzda olmasını isteyeceğiniz farklı görüntüler.
Her cihazda (ios, android vs) farklı şekillerde screen shot alınabiliyor.
Şimdi ios’un yeni güncellemesiyle hayatımıza giren yeni bir uygulama var ki hızla keşfedilip paylaşılmaya başlandı bile!
Şimdi size bir videoyla yeni “ekran video kaydı” özelliğini anlatacağım.

Burada izleyebilirsiniz;Videolu ekran görüntüsü almak

Videolu ekran kayıt özelliğini kullanmak için önce cihazınızı güncelleyin ve bu özellik Kontrol Merkezi’nde görünsün.

Daha sonrası şu şekilde; Ayarlar > Kontrol Merkezi > Kontrolleri Özelleştir > ‘Ekran Kaydı’nı YEŞİL renge kaydır

Özelliğin ikonu sayfaya ana ekrana eklenecek, dolayısıyla ekranda yer olması gerek. Ana ekranı yukarı kaydırdığınızda açılan ekranda yer açmak gerekebilir. Bu durumda ekran kaydetmeye özelliğine yer açmak için denetim merkezine girip uygulama sil/ekle işlemini yapın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.