Instagram'da beğeni ve takipçi sayısı

Instagram Like’ları kalkıyor mu?

Instagram bir süredir gönderilerin beğeni sayısını gizleyen bir model üzerinde denemeler yapıyor.
Düşünsenize, takipçi sayısının, Like sayısının görünmediği bir Instagram. Nasıl olurdu?🤔🤐

Henüz test aşamasındaki modelin amacı, kullanıcıların sadece like alacak yönde tek tip paylaşımlar yapmasının önüne geçmek. Yani “like garantili” görseller yerine, özgün gönderilerin geri gelmesini sağlamak.

Ayrıca kullanıcıların, takip ettikleri hesabın takipçi sayısından ve like sayısından etkilenerek eyleme geçmelerinin önüne geçmek istiyorlar.

Instagram’da takipçi ve beğeni sayısı gizleniyor

Üzerinde çalışılan ve sadece bir kısım kullanıcı üzerinde deneyimlenen yeni sürümde, kullanıcının takipçi sayısı ve her bir gönderinin beğeni sayıları, yalnızca hesap sahibinin kendisinin göreceği şekilde ayarlanmış. Fotoğrafın altındaki satırda beğeni sayısı yok ancak, o gönderiyi beğenen ortak arkadaşlarınız varsa “Xx kişi de bu fotoğrafı beğendi” gibi bir satır var. Aynı satır şu anda da mevcut ancak başında beğeni sayısı yazıyor.  Jane Manchun Wong’un Twitter‘dan paylaştığı ekran görüntüsü aşağıda;

Ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de takipçi sayısı yüksek bir hesabı takip etmek, like sayısı fazla olan bir fotoğrafa like atmak daha mı olası?
Durum her ne şekilde olursa olsun, bu model uygulamaya geçirilirse “influencer” ların işini zorlaştıracağa benziyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.