Web sitesi hazırlamak için ihtiyacınız olanlar

Musluk arızalansa internetten tamirci aratırız, okuldan etkinlik için değişik bir malzeme isteseler internette soruştururuz. O an karşımıza çıkacak olan sonuçlar içinden tercih yaparız; vaktimiz kıymetli, çıkıp sokak sokak gezecek değiliz ya! Arama sonuçlarında o an karşımıza çıkan sonuçlar şanslı eseri mi belirirler? Elbette hayır. Diyeceğimiz o ki, ekonominin çarkını küçük, gerçekten 10 çalışanın altındaki küçük işletmeler yönlendiriyorken, internette aratıldığında görünmeyen bir işletme iseniz bulunma şansınız yazıyla, sıfır!

Web sitesinin önemini biliyor, anlıyor, fakat hala girişimde bulunmuyoruz. Neden?

 • Çünkü kimden yardım alacağımızı bilmiyoruz. Kendimiz yapamayız ki? (Yapamayız değil mi?)
 • Vaktimiz yok.
 • Yeterli teknik bilgi ve becerimiz yok.
 • Vakit ayırsak, doğru kişiden işi istesek bile ortaya çıkacak siteyi beğenip beğenmeyeceğimizden emin değiliz. Zahmete değecek mi?
 • Yüksek bütçeler ayırmak gerektiğini duyduk ve şu an karşılayamıyoruz.
 • Siteyi yaptırsak bile, sağdan soldan duyduğumuz SEO ayarları, SSL gibi teknik uygulamalar, incelikler hakkında bilgimiz yok.

Tanıdık geldi mi? Gelelim nelere ihtiyacımız olduğuna..

Bir web sitesi hazırlamak için gerekenler

 1. Web adresi. Akılda kalıcı, yaratıcı aynı zamanda işinizi ifade edecek, orjinal bir alan adı. Yani, adres çubuğuna yazdığımız, www ile başlayan adres kısmı.
 2. Web sitesi ve hosting. Aldığımız adres sadece bir tabela, bir kapı numarası gibidir. Tek başına bir işe yaramaz. Tabelayı asacağımız dükkan ve içini doldurabileceğimiz, ürünleri sergileyebileceğimiz alana da ihtiyacımız var. İşte bu alana hosting diyoruz. İşletmenizin iç dekorasyonunu, tasarımını da web sitesi dizaynı olarak düşünebilirsiniz.
 3. e-posta ve ofis gereçleri. İletişimde olabilmeniz için işletmenizle uyumlu e-posta adresleri ve gerektiğinde efor harcamadan yapabileceğiniz toplu posta gönderimleri için mailing araçları. Sosyla medya hesaplarımızı bağlayabilmemiz için gerekli yönlendirmeler. Google gibi arama motorlarında üstte çıkabimemiz için gerekli ayarlar, SEO, SSL,ICANN gibi.

 

Peki sizlere ayda sadece 1 hamburger menüsü fiyatına, gerekli tüm teknik ayarları yapılmış, mobil uyumlu çalışabilen, kendi başınıza en fazla 1 saatinizi ayırarak yapabileceğiniz bir hizmet var desek? Online olmak için bahaneniz kalmadı!

GoDaddy Web Sitesi Mimarı

GoDaddy’nin Yeni Web Sitesi Mimarı, Türkiye’deki küçük işletmelerin uygun fiyata bir saatten kısa bir sürede kendi profesyonel web sitelerini tasarlamalarını ve yayınlamalarını sağlıyor.

teknolojik-anneler-godaddy

Teknolojik Anneler olarak geçen ay GoDaddy ile bu ürünü deneyimledik. Çeşitli meslek gruplarından 12 kadar kadınla bir atölye düzenledik ve kendilerine 1 saat içinde kendi web sitelerini kuracaklarını söyledik. İnanmakta çok zorlandılar ancak uygulamayı kullanmaya başladıktan çok kısa süre sonra -1 saat bile dolmadan- bu küçük işletmelere ait web siteleri ortaya çıkmaya başladı. Kimi yeni çıkardığı romanının web sayfasını yaptı, kimi yeni online girişiminin. Etkinliğe ait kısa videoya göz atabilir, ilgili yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Uygun maliyetli ve kolay kullanılabilen yeni Web Sitesi Mimarı, küçük işletmeler ve fikirlerini hayata geçirmek isteyenlerin çok az teknik bilgiyle bir saatten kısa bir sürede, akıllı telefonlar üzerinden bile fonksiyonel ve profesyonel bir web sitesi kurmalarını sağlayan mobil dostu bir çözüm olarak dikkat çekiyor. GoDaddy’nin Yeni Web Sitesi Mimarı, küçük işletme ve girişimcilerin hedef kitlelerine ulaşmalarına ve web sitelerine ziyaretçi çekmelerine yardım eden entegre araçlar sunuyor.

godaddy web sitesi mimarı basınGoDaddy EMEA Bölge Başkan Yardımcısı Stefano Maruzzi, basın toplantısında Teknolojik Anneler atölyesinden de bahsetti ve katılımcılarımızın tarafsız görüşlerinin paylaşıldığı bir video da izlendi. “GoDaddy’nin yeni Web Sitesi Mimarı, web sitesi kurmaya yepyeni bir bakış açısı getiren, yenilikçi bir çözüm. Müşterilerimizin fark edilmesini, daha geniş kitlelere ulaşmasını ve satışları artırmasına yardım ediyor. Hızlı ve uygun maliyetli bir web sitesi kurma çözümü olan GoDaddy yeni Web Sitesi Mimarı’yla küçük işletmeler artık kolayca profesyonel dijital kimliklerini oluşturabilir ve ürünün entegre pazarlama araçları ile bir adım öteye giderek, marka bilinirliklerini ve erişimlerini artırabilir” dedi.

“Mobil öncelikli” tasarım

Türkiye’de, tüketiciler telefonlarını günde 4 milyar kez kontrol ediyor. Her dört kişiden biri uyandığı anda telefonuna bakıyor. İnternete mobil ağ üzerinden akıllı telefonlarından bağlanan insanların oranı yüzde 65 iken, Wi-Fi üzerinden bağlananların oranı yüzde 35. Bu da ülkedeki akıllı telefon ve mobil kullanımının yükselişini gösteriyor. Bu da şu anlama geliyor: tüm işletmelerin hedef kitlelerine bulundukları ve zaman geçirdikleri cihazlar üzerinden ulaşması gerekiyor. GoDaddy’nin yeni Web Sitesi Mimarı bu bilgiler ışığında, mobil öncelikli bir ürün olarak tasarlandı. Ürün,tüm web siteleri özünde dizüstü ve masaüstü bilgisayarların yanı sıra telefon ve tabletlerle de uyumlu olacak şekilde geliştirildi.

Sitenizi oluştururken 1500’den fazla fikir ve sektör arasından temanızı seçebilir ve GoDaddy’nin ‘Türkçe’ müşteri desteğinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca Getty Images’a ait binlerce fotoğrafa da erişiminiz, paketinizle dahilinde sağlanıyor. Özgürce kullanabilirsiniz.

Web Sitesi Mimarı’nın öne çıkan özellikleri:

GoDaddy ile web sitesi hazırlamak için profesyonel bilgiye, teknik donanıma ihtiyacınız yok. Uygulama üzerinden belirtilen yönlendirmeler ile adım adım ilerleyebiliyor, istediğiniz anda istediğiniz değişikliği yapabiliyorsunuz.

Kolay başlangıç: Tüm platformlara uyumlu ve kolay kullanılabilen yeni Web Sitesi Mimarı, küçük işletmelerin site tasarımıyla zaman kaybetmeden hedeflerine ulaşmaya odaklanmalarını sağlayan, mobil dostu bir deneyim sunuyor. Sezgisel kullanıcı arayüzü sayesinde girişimciden, tasarıma yeni başlamış bir kişiye kadar herkes kendi web sitesini kişiselleştirebilir ve güncelleyebilir.

Az teknik bilgi gereksinimi: GoDaddy’nin yeni Web Sitesi Mimarı’nın akıllı öğrenme sistemi, kapsamlı teknik bilgi gerektirmiyor. Ürün, kullanıcıların basitçe faaliyet gösterdikleri sektörü veya fikirlerini yazarak, profesyonel görünümlü bir web sitesi kurmalarını sağlıyor. Kullanıcılar, ilgili bölümler ve profesyonel görsellerden oluşan bir web sitesine kavuşuyor.

İçgörü elde edin ve harekete geçin: Akıllı öğrenme sistemi, içgörü ve ilgili aksiyonları ortaya çıkararak, kullanıcıların hedeflerine ulaşmasına yardımcı oluyor. Örneğin, kullanıcılar hesaplarına giriş yapar yapmaz gösterge panelinde etkileşim ve aktivite ile ilgili güncellemeleri görebiliyor. Sosyal ağlarını web sitelerine nasıl bağlayabileceklerine dair yönlendirmeler de online varlıklarını geliştirmelerine ve daha fazla kitleye erişerek iş sonuçları elde etmelerine yardımcı oluyor.

Entegre pazarlama çözümleri: Entegre pazarlama çözümlerine sahip olan yeni Web Sitesi Mimarı, küçük işletmelerin Google’daki sıralamalarını iyileştirmelerine destek olurken, hızlı bir şekilde e-posta pazarlama kampanyaları oluşturmalarını sağlıyor. Bu sayede e-posta pazarlama deneyimi olmayanlar dahi hem mevcut, hem de potansiyel müşterileri ile iletişim kurabiliyor.

Sosyal medya entegrasyonu: Sosyal medya entegrasyonu sayesinde kullanıcılar Facebook ve Twitter gibi sosyal medya platformlarını web sitelerine bağlayabiliyor ve bu sayede pazarlama çalışmaları, sosyal medya ile destekleniyor.

GoDaddy Web sitesi mimarı fiyatları ne kadar?

GoDaddy’nin Yeni Web Sitesi Mimarı, aşağıdaki her üç planla da bir ay ücretsiz test edilebiliyor. Sitenizi hazırlayıp 1 ay ücretsiz deneyebilir, daha sonra paket ödemesine geçebilirsiniz.(*)

 • Bireysel: Bir ay ücretsiz deneme; ardından 19,99 TL/ay (239,88 TL/yıl)
 • Kurumsal: Bir ay ücretsiz deneme; ardından 32,99 TL/ay (395,88 TL/yıl)
 • Kurumsal Gelişmiş: Bir ay ücretsiz deneme; ardından 49,99 TL/ay (599,88 TL/yıl).
 • *ilk ayın sonunda yıllık plan satın alınması gereklidir

One thought on “Web sitesi hazırlamak için ihtiyacınız olanlar

 • Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Başlangıç düzeyindeki aklında soru olan bir çok kişinin ilk elden cevap alacağı bir mekanizma gibi görünüyor. Teşekkürler.

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.