instagramda gönderi planlama

hopperHaftasonu paylaşımları dert oluyor, tatillerde keyfiniz bozuluyor, her gün aynı saatte yapılması gereken paylaşımlar çeşitli sebeplerle aksayabiliyor…. Instagram’ı ister keyif için kullanıyor olun, ister iş amaçlı; gönderilerinizi planlamak istemez miydiniz?

instagramda gönderi planlama

Instagram iletilerinizi ileri tarihli planlayabileceğiniz bir uygulama var, ismi Hopper. Hopper yardımı ile ister tek tek, ister toplu olarak fotoğraflarızın paylaşımını planlayabilirsiniz. Üstelik bunu sadece cep telefonundan değil, bilgisayardan da halledebilirsiniz!

Yapacağınız en yalın haliyle özetlersek, her ileti için yazı girmek, takipçilerinize en uygun olduğu zamanı seçmek ve tarih belirlemek. Unutmayın ki Instagram sosyal medyanın bu en güçlü araçlarından biri ve sistematik paylaşımlar takipçi sayısı ve geri dönüşlerde çok etkili oluyor.

Açıkçası Hopper’ı sevdik çünkü size özgürlük ve esneklik sağlıyor ve inanıyoruz ki zamanlama ve otomatik gönderme pek çok sosyla medya çalışanının işini son derece hafifletecek bir opsiyon.

instagramda-fotograf-planlama

Instagramda gönderi planlama için geliştirilen bu uygulamanın kullanımı da, Instagram‘ın kendisi kadar kolay ve pratik. Siteye giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken arzu ettiğiniz görselleri yüklemek ve zamanlamasını ayarlamak.

Teknolojik Anneler olarak “anne gözüyle” yorumumuz:

Markalar ve ajanslar bu tarz çalışmalar içine zaten giriyorlar ve/veya bu iş için görevlendirdikleri kimseler oluyor ancak küçük işletmeler, girişimciler, kendi küçük işini yönetenler, bloggerlar için cidden büyük kolaylık olabileceğini düşündük. Örneğin annesiniz ve evden çalışıyorsunuz; biliyoruz ki ev içinde bir yandan çocuklarla ilgilenirken bir yandan iş rutini sağlamak mümkün değil. İşte bu noktada böyle bir uygulamaya gidilebilinir. Haftada veya 2 haftada 1, biraz vakit ayrılarak tüm içerik planlanabilir.

Ancak değinmeden geçemeyeceğimiz bir ayrıntı var… Ülkemizin içinde bulunduğu karmaşık durum, dikkat edin bu pratik uygulamayı dezavantaja çevirmesin. Acılı ve toplumu sarsan olayların yaşandığı günlerde önceden planlanmış bir gönderi, yersiz kaçabilir. Bu noktada erken davranıp o iletiyi silmek ve ‘bizce’ bir kaç gün paylaşım yapmamak en doğrusu olabilir.

Hopper’ı denemek isterseniz ücretsiz olarak hopperhq.com ‘dan uygulamaya üye olabilir, memnun kaldığınız taktirde üyeliğinizi ücretliye çevirebilirsiniz.

One thought on “instagramda gönderi planlama

  • Güzel bir uygulamaya benziyor, kolaylık getireceğini tahmin ediyorum ancak yazının sonunda söylediğiniz çok doğru yakın zamanda bende böyle bir şey yaşadım. bayram öncesinde yayınlamak üzere bayrama özel tarif etkinlik ve makale hazırlamıştım, ancak havaalanı haberini alınca iptal ettim bir kaç dakika farkla haberi duymamış ve yayınlamış olabilirdim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.