Google Data Center Muhteşem Fotoğrafları

Google sponsorluğunda geçtiğimiz ay gerçekleşen DevFestWomen‘da en ilgimizi çeken konulardan biri Google Data Center fotoğrafları olmuştu. Google New York’tan Sri Velagapudi sunumunda fotoğrafları paylaşmış, Google’da bir gün nasıl geçiyor bizlere anlatmıştı. O günden beri bu fotoğrafları bekliyorduk.

İnternet nerede depolanıyor? sorusuna cevap arıyorsanız, bir bilim-kurgu filmini anımsatan bu fotoğrafları incelemenizi öneririz.  İnternette attığınız her adımın, yaptığınız her görüşmenin ve paylaştığınız her fotoğrafın kayıt altında olduğunu bilin; durum gerçekten düşündürücü.

Bir dip not; boruların renkleri Google renkleri evet ama aynı zamanda her bir rengin bir işlevi var bize anlatıldığına göre. Örneğin mavi borular soğuk suyu, kırmızılar sıcak suyu taşıyor. Ortam sürekli belirli bir ısı ve nem ayraında tutuluyor, tahmin edersiniz ki bu kadar kablo trafiğini barındırmak karmaşık bir teknik yapı gerektiriyor.

Fotoğraflara buyrun;

google fotoğrafları

google data center fotoğrafları

Google nasıl depoluyor?

google bilgi depoları

google nasıl depolama yapıyor

google verileri nerede saklıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.