Halit Ergenc Pondr’u Anlattı

Bugün Ceylan Intercontinental Hotel’de bir lansmana devatliydik, hayatı fotoğraf ve sohbetle paylaşmanın en eğlenceli yolu Pondr’la tanıştık! Uygulamanın yaratıcısı Aziz Akgül ve yatırımı yapan oyuncu Halit Ergenc Pondr isimli uygulamanın özelliklerini anlattılar.

Pondr hakkında ilk yazımızı burada paylaşmıştık. O günden bugüne Pondr, kısa sürede  Apple App Store’da yayınlanan En İyi Yeni Uygulamalar arasına girmeyi başardı. Fotoğraf ve fikir paylaşımını çok hızlı ve eğlenceli hale getiren Pondr’ın, kısa sürede tüm dünyada kullanılan bir sosyalleşme ağı olması hedefleniyor.

Pondr ne demek?

İngilizce Pondr (pand’r diye okunur) düşünmek, derinlemesine düşünmek anlamına geliyor. Uygulamanın geliştiricisi Aziz Bey, pondrlamak, ponder, pondrladım gibi kelimelerin kısa sürede dağarcığımıza gireceğini öngürdüklerini belirtti.

 pondr tanıtıldı

Pondr’da neler yapılır?

  • Çektiğiniz fotoğrafları paylaşırsınız.
  • Çektiğiniz fotoğraflar üzerinden arkadaşlarınızın görüşlerini hızla alabilir ve kolayca yeni diyaloglar başlatabilirsiniz.
  • Uygulamada bir ya da  iki fotoğrafı Pondr’a yerleştirebilirsiniz, bu ne demek? İki fotoğraf koyup, seçenekleri paylaşaıcılara sunabilirsiniz; ‘Bugün yağmurluk mu giyeyim, ceket mi? iPhone mu Samsung mu;? gibi sorularınızı fotoğraf altına yazabilir, takipçilerinin görüşünü alabilirsiniz.
  •  Pondr’ın farkı, sizi yalnızca tanıdklarınızla değil herkesle konuşturması

Başarılı oyuncu Halit Ergenç  şunları söyledi:

“Sosyal medya hayatımızı birçok yönden değiştirdi. Beni en çok etkileyen yönü ise insanları birbirlerine bağlama gücüydü. Sohbet etmek, fikirlerimi diğer insanlarla paylaşmak ve aldığım görüşler doğrultusunda yeni fikirler oluşturmak gündelik yaşantımda yapmaktan büyük keyif aldığım uğraşlar arasında. Sosyal medya da bu yönden beni tatmin eden bir yapıya sahip. Pondr yapısı, yarattığı ve yaratacağı yaşam paylaşma kültürü ile başka insanlarla iletişim kurmayı ve etkileşime açık olmayı seven herkes için vazgeçilmez bir uygulama olacak. Sevgili Aziz’den Pondr fikri geldiğinde ve Pondr’ın yapabileceklerini öğrendiğimde çok heyecanlandım ve Pondr’ın tam da kafamdaki sosyalleşme ağı tanımına uyduğunu gördüm. Doğru proje, iyi odaklanma ve geniş vizyonla Pondr’ın yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir sosyalleşme ağı haline geleceğinden kuşkum yok.”

Şu an için sadece ios destekleyen uygulamanın (iPhone, iPad gibi), kısa sürede android için de kullanabilir olmasını diliyoruz. Uygulayı buradan yükleyebilirsiniz.

Sunumda çektiğimiz kısa videoyu ise burada paylaştık, izleyebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.