Google’ın 97’lik ziyaretçisi!

olive-horrell

İsmi Olive Horrel, 97 yaşında. Tıpkı büyükannelerimiz, büyükbabalarımız gibi elektiriğin olmadığı, radyosuz televizyonsuz bir çocukluk geçirmiş Montana’da. Mühendis olmak istemiş ama vakti zamanında babası ‘Kadınları asla işe almazlar’ demiş ve cesaretini kırmış. Bugün ise dizüstü bilgisayarında vakit geçirmeyi seven Olive’in tek bir dileği varmış, ‘Google’ı ziyaret etmek, geleceği görmek!’

Google’ın ortaklarından Sergey Brin‘in de kurucularından olduğu “Wish Of A Lifetime” derneği, kendilerine ulaştırılan dileği öenmsemişler ve Olive’i alıp Google’a getirmişler. Olive Horrel burada insansız araçla tur yapmış, ‘sanal gerçeklik’ gözlükleriyle deneyim yaşamış. En merak ettiği konulardan biri ise ‘bulut bilişim’ olmuş. Sorusu basitmiş, ‘Yukarıda ne var, bana anlatır mısınız?’ “Orası senin yanında taşımak zorunda olmadığın bilgisayarın” diye açıklıyor yetkili ve Horrel “Tek tuşla tarihin önüme gelmesi gibi” diye yorumluyor”

Kendi tabiriyle çok heyecanlı ve hayal bile edemeyeceği yenilikleri deneyimleyerek günü bitiren Olive, teknolojiyle çok fazla haşır neşir olanlar için ekliyor; “Bence insanlar çok fazla şeyi kaçırıyor.  Biraz hayata da baksınlar!”

olive-horrell

*Wish Of A Lifetime derneği, yaşlıların, kendi başlarına gerçekleştiremedikleri dileklerini gerçekleştiren bir dernek. Dileklerin maddi yükünden çok, manevi içeriğine bakılıyor. Örneğin; Amerika’da 3 ayrı şehrinde oturan kız kardeşlerin bir araya gelmek istemesi, ancak seyahat güçlüğü sebebiyle bunu gerçekleştirememeleri gibi dileklerin gerçekleşmesine imkan tanıyorlar.

 

 

casino siteleri

One thought on “Google’ın 97’lik ziyaretçisi!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.