“Üreten Kadınlar”ın elişi tasarımları

#ÜretenKadınlar Elif MÜLDÜR

Elif Hanım İzmir’de yaşıyor. Asıl işi muhasebe iken bebeği olduktan sonra ondan ayrılmamayı tercih ediyor ve işe geri dönmüyor. Bebeği şu an 15 aylık. Evde tığ / örgü işlerine merak sarıyor ve bir süre sonra satışa geçiyor. Instagram üzerinden paylaşıyor el emeklerini. İster kapıda ödemeli ister havale ile ödeme alabiliyor.

Elif Müldür hesabı : @elifmuldur35  Ürün çeşidi : El işi, örgü, tığ.

girimci-annelerüreten-kadınlar

 

 

 

 

 

 

 

—————————————————————————————————————————————–

tas-boyamaÜreten Kadınlar Türküler Uzundağ

Türküler Hanım’ın hikayesini kendi ağzından dinliyoruz ; “32 yaşındayım, özel bir okulda idareciydim. Mesleğim İngilizce öğretmenliği. El işi olarak anı defteri ve taş boyama yapıyorum. Bebeğim olduktan sonra bir süreliğine işime ara verdim. Evdeyim ama bebekle mesai devam ettiğinden fırsat buldukça tas boyamalara ya da sipariş geldikçe anı defteri yapmaya devam ediyorum. Hatta duyuru yaptığınız ponponlu fotoğraftaki örneği oğlumun 1.yaş doğum günü için yapıp fotoğraf arka planı olarak kullanmıştım.”

Instagram adresi: turkulerle

—————————————————————————————————————————————-

Üreten Anneler Özgenur Düzbasan Şengül

“Ben Ankara’da yaşayan yeni bir anneyim. Aslında okulöncesi öğretmeniyim. Bu işlere oldum olası hevesim vardı ama kızım doğduktan sonra benim için kat kat arttı önemi.  Kızımın yanından ayrılmadan, evimizin geçimine katkı sağlamak adına daha bir hevesliyim şu an!”

Özgenur Hanım üsürnlerini açtığı www.piriltidesign.com isimli sitede sergiliyor. Genelde kece kullanarak el emeği ürünler üretiyor ve her birini sanki kendine hazırlıyormuşçasına özenerek sevgiyle yapıyor.

Ürünlerinden bazıları ; magnetler, kapı süsleri, Lohusa tacı & terliği, bebek bantları, Anı defterleri

www.facebook.com/Piriltidesign

keçe-süsler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.