Twitterda Listeleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Zaman zaman çoğumuz yoğun akan Twitter zaman akışından boğuluyoruz, bir şeyleri, birilerini gözden kaçırıyoruz. Hele de çok kişiyi takip ediyorsak. Bazen azaltmayı denesek de takip ettiklerimiz listesini, her birinin başka bir paylaşımına önem verdiğimiz için silmek mümkün olamayabiliyor.

Mesela ülke gündemine dair sağlam tespitler yapan bir gazeteci takip ettiğinizi düşünün. Gündemle ilgili fikirlerini okumak istiyorsunuz ama bu yorumları dışındaki gündelik twitleri pek de umrunuzda değil. Ne yapacaksınız? Silseniz bir türlü silmeseniz bir türlü. İşte burada imdadınıza Twitterda listeleme özelliği yetişiyor.

fotoğraf 2

Gazeteciler, anneler, akrabalar, komşular, yazarlar, ünlüler… Aklınıza ne gelirse listesini yapıp, insanları takip etmeden de listelerle takip edebilirsiniz.

Nasıl mı yapacaksınız listelemeyi?

Önce profil sayfanızdan sol üstten listelere tıklayın.

Ardından gelen kısımda liste oluştur deyin.  Listenizin adını yazın  (Önemli not: Listenize verdiğiniz isim, listeye eklediğiniz kişi tarafından görülebiliyor. Yani bir listeye “Gıcık olduklarım” adını falan vermeyi düşünüyorsanız bir kez daha düşünün.)

twitterda-listeleme

Listenizi bir tek sizin görebileceğiniz şekilde de oluşturabilirsiniz, “Listeler”e tıklayan herkesin görebilmesini de sağlayabilirsiniz. Bunun için Özel ya da genel seçeneğini seçin.

Kaydet’e tıklayın.

Listeniz oluşmuş oldu.

Şimdi birini listeye eklemek için ne yapmamız gerekiyor?

Kişinin profil sayfasına girin.

Kullanıcı eylemlerine tıklayın, “Listeden ekle ya da kaldır” seçeneğini seçin.

Gelen pencereden (Birden fazla listeniz varsa) hangi listenize ekleyeceğinizi seçin ve çıkın.

İşte bu kadar.

 

 

 

 

One thought on “Twitterda Listeleme Nedir? Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.