Sosyalleşmede yeni uygulama: Pondr

pondr yükle
1 milyon dolarlık yatırım Pondr
Pondr’ın diğer sosyal ağlardan en belirgin farkı, fikir üretimi ile görsel içerik üretimini aynı bünyede buluşturarak kullanıcılar arasındaki etkileşimi en yüksek seviyeye çıkarması. Kullanıcılar, çektikleri ya da internetten aldıkları fotoğrafı Pondr’a yerleştiriyor ve altında duygu ikonları (emoji) ya da kendi sözcüklerini kullanarak iki seçenek oluşturuyorlar. Takipçileri ise bu iki seçenekten birini onaylayarak ve isterlerse yorum ekleyerek aynı içerikle ilgili kendi fikirlerini beyan ediyor.  Pondr’da sosyal ağ kullanıcılarının çok sevdiği hashtag, geotag, mention özelliklerine ek olarak anında mesaj ve fotoğraf filtreleme fonksiyonları ile çok zengin bir etkileşim ve sosyalleşme ortamı sunuluyor.

Kullanıcı sayısı olarak dünya çapında en popüler sosyal ağlar arasına girmeyi hedeflediklerini belirten Pondr’ın Kurucusu Aziz Akgül, şu açıklamayı yapıyor: “Pondr, aklınıza gelen bir fikri, üzerinde karar veremediğiniz ve arkadaşlarınızın görüşüne ihtiyaç duyduğunuz bir konuyu, fotoğraflar yardımıyla olabilecek en kısa ve yaratıcı şekilde tüm dünya ile paylaşmanızı sağlıyor. Uygulamamızın Apple Store’da En İyi Yeni Uygulamalar kategorisine girmesi bizim için gurur verici. Hedefimiz yapılacak işlevsel ve tasarıma yönelik eklemelerle Pondr’ı gittikçe daha fazla kullanıcıya ulaştırmak ve uygulama ekosisteminde ‘ilk’ olarak tanımlanabilecek değişikliklere imza atmak.”

Uygulamanın Aziz Akgül dışında bir diğer kurucusu süpriz bir isim. Muhteşem Yüzyıl’ın Kanuni’si Halit Ergenç Pondr’un kurucu ortağı. Ergenç’in uygulamaya 1 milyon dolar yatırım yaptığı söyleniyor.

iPhone, iPad, iTouch uyumlu ücretsiz ios uygulamayı buradan indirebilirsiniz.

 

12 thoughts on “Sosyalleşmede yeni uygulama: Pondr

 • çok yavaş çalışıyor..tam aktif değil mi?

  Yanıtla
  • Biraz yavaş haklısınız, geliştiriliyor.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: Halit Ergenc Pondr

 • Ferqli bir şey gözel.azerice yazdın sorun olmaz yanı

  Yanıtla
  • Olmaz :) Her dilde yazabilirsiniz.

   Yanıtla
 • Buvuygulama xperialara yuklemek olurmu?

  Yanıtla
  • Şu an için yalnızca iphone ve ipad (ve itouch) uyumlu. :/

   Yanıtla
 • Eğer androide gelirse bi şeyler olur yoksa unutulup gider.Androide gelmesi gerek…

  Yanıtla
  • Katılıyoruz fikrinize.

   Yanıtla
 • Benim telefonum Note 2 bu uygylama androidlere inmiyor sanırım. Yoksa ben mi yapamıyorum?

  Yanıtla
 • Eğer benim telefona indirilemiyorsa çok saçma buldum. Iphonelere bile iniyorsa diğer telefonlara neden inemiyor ki? Sanki 3310 kullanıyoruz…

  Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.