Instagram’da akış değişikliği

Instagram kullanıcıları bilirler, akış kronolojik olarak gelir önünüze. Tıpkı Facebook ve Twitter’da olduğu gibi, son paylaşılan en üstte çıkar ve aşağı doğru kaydıkça, daha önceki gönderileri görüntülersiniz. İşte bugüne kadar bu şekilde işleyen akış, çok yakında değişiyor.

Instagram’da akış değişikliği

15 Mart’ta duyurdu Instagram değişikliği ilk olarak. Yeni geliştirdikleri algoritma ile kişiye göre ilgi ve önem sırasıyla görünecek akış. Bu aynen bünyesine girdiği Facebook’daki gibi işleyecek; nasıl 300 arkadaşınız varsa her birinin her paylaşımını görmüyorsunuz ana sayfada, sadeceen sık etkileşimde olduklarınız sunuluyor önünüze, onun gibi. Instagram’da da aynen bu olacak, belki görebilmek için arattığınız, belki gönderilerini en ‘like’ladığını, belki de en çok mesajlaştığınız hesaplar öncelikli olarak çıkacak.

Teknolojik Anneler olarak #Annegözüyle yorumumuz;

Hemen hemen hepimizin, çoğu zaman sadece ‘kibarlıktan’ takibe aldığımız hesaplar olabiliyor. Desteklemek amaçlı eklemiş bulunduğumuz hesaplar, iş gereği eklenen hesaplar, vb paylaşımlar, gerçekte akışta görmek istediğimiz içeriği boğabiliyordu. Şu an ise “özellikle” görmek istediğimiz hesapları seçebiliyor olacağız ve bu bize vakit kazandıracak. Hem anne olarak ve hem sosyal medyada iş icabı çok vakit geçiren bireyler olarak vakit şu an en önemli kazanım bizim için. Kullanıma geçtikte sonra yorumlarımızı yine paylaşıyor olacağız.

ÖNEMLİ:

‘Notification’ları (bildirimleri) açarak severek takip ettiğiniz hesapların bildirimlerini alabilirsiniz.

Instagram’da sevdiğiniz hesapları akışta görmek için

O hesabı açın. Sağ üst köşedeki ‘3nokta’ya tıklayın ve en alttaki ‘gönderi bildirimlerini aç’ a tıklayın.

PhotoGrid_1459162122202PhotoGrid_1459162083495

One thought on “Instagram’da akış değişikliği

  • Bilgilendirme için teşekkürler. Güzel ve açıklayıcı bir yazı olmuş. :)

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.