Timaş Çocuk Yayınlarından Farkındalığı Yüksek Hikayeler

Geçenlerde geldiğinden bahsettiğimiz Timaş Çocuk Yayınları’ndan çıkan iki seriden bahsedeceğiz bu yazıda. İlki Ayşegül Dede’nin yazdığı ve Öykü Akarca’nın resimlediği bir üçleme hikaye dizisi.

Ayşegül Dede Çocuk Hikaye Kitapları

Heybemdeki Mutluluk adındaki bu serinin ilk kitabı; Biri Diğeri Öteki Beriki; Kendini olduğu gibi kabul eden, olduğu haliyle mutlu olmaya çalışan bir ağaç mutlu olmanın bakış açımıza bağlı olduğunu anlatıyor yumuşak yumuşak…

Kanatlarım Var Benim; “Birileri kal dedi diye uçmaktan vazgeçmeyen” dünyayı keşfetmek isteyen bir kuş ve “Hiçbir zaman ne kaçırdığını bilemeyecek” olan, elmasını bir türlü bırakmak istemeyen elma kurdunun hikayesi.

Duvarların Arkasında Ne Var? ise merak ve hayal gücünü merkeze alan bir hikaye.

Üç hikayede de çocukları kalıpların ötesinde düşündürmeyi başaran bir dil ve kurgu mevcut. 4+ yaş kitaplar 36 sayfa. Her kitabın arkasında kare kodla dinlenen şarkıları mevcut. Çocuklarla birlikte hikayeleri okuduktan sonra şarkılarını da dinlemek hoş bir aktivite olacaktır.
Kitapların linki: http://www.timascocuk.com/yazar/aysegul-dede/

Dünyayı Kurtaran Kız

Diğer seri ise sevgili “Secce” Selcen Yüksel Arvas’ın kaleme aldığı, çevresindeki problemleri lıkır lıkır çözen halk kahramanı DDK yani Dünyayı Durduran Kız’ın maceralarının anlatıldığı seri. Kısa bir süreliğine dünyayı durdurabilme yeteneğine sahip olan DDK, bu özelliğinin dışında zekası ile gizemleri tek tek çözüyor. 8+ yaşa uygun bu seriyi bizimkiler bayılarak okudu.
Selcen Yüksel Arvas’ın bu serisi ve diğer yazdığı-çevirdiği kitaplar da şu linkte; http://www.timascocuk.com/yazar/selcen-yuksel-arvas/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.