poparazzi uygulaması

Poparazzi uygulaması nedir?

Poparazzi uygulaması nedir? Poparazzi uygulaması nasıl kullanılır? Instagram’a rakip uygulama mı geliyor?

‘Arkadaşlarınızın paparazzisi siz olun.’

Gün geçmiyor ki yeni bir sosyal medya uygulaması ile karşılaşmayalım. Özellikle son yıllarda sosyal medya uygulamalarının kullanımında yaşanan büyük artıştan sonra yeni yeni uygulamalar çıkmaya devam ediyor. Bazıları çok seviliyor bazıları daha duyulamadan geçerliliğini yitiriyor.

Ancak içlerinde bir tanesi var ki şuan için sadece App Store’da olmasına rağmen şimdiden indirilme listelerinin başında yerini almış durumda. Son günlerin rağbet gören uygulamasının adı ‘Poparazzi’.

Poparazzi Uygulaması Nedir?

Bu uygulama Instagram’a farklı bir alternatif sunuyor. Hatta belki Instagram’a rakip uygulama bile demek doğru olabilir. Instagram’da bilindiği üzere kişisel paylaşımlar çoğunlukta. Paylaşımların birçoğunda ya tek başına kendi fotoğrafımız ya da en azından içinde kendimizin olduğu toplu bir fotoğraf oluyor. Instagram’da kendi fotoğrafımız olmazsa olmaz da diyebiliriz bu durumda.

Ancak Poparazzi uygulaması bunun tam tersini sunuyor bizlere. Poparazzi sadece arkadaşlarınızın fotoğrafını paylaşabileceğiniz ve takipçi sayınızın hiçbir anlam ifade etmediği bir uygulama. Beğeni, yorum, takipçi sayısı gibi yarışlara girmenize gerek kalmıyor. Poparazzi uygulamasında sadece kaç fotoğraf çektiğinize bağlı olarak profilinize ‘pop’ puanı veriliyor.

Kendi fotoğrafını paylaşmak yasak!

Günümüzde birçok kişi dile getirmese de sosyal medyada birinin profilinde dolaşırken aslında o kişinin sosyal çevresi de çok merak ediliyor. Nasıl bir hayatı var? Arkadaşları kimler? İşte Poparazzi uygulaması bu merakı gidermeye gelmiş diyebiliriz.

Uygulamanın kullanımı çok basit. Şuan sadece App Store’dan indirilebilen uygulama kullanım ücreti istemiyor. Diğer sosyal medya uygulamalarında olduğu gibi bir üyelik açmanız gerekiyor. Üyelik açılırken telefon numaranızı sisteme girmenizi talep ediyor. Bunu istemesinin sebebi de bu uygulamayı kullanan diğer arkadaşlarınızı listenize dahil etmek. Şuan çok yeni olan bu uygulamayı kullanan arkadaşlarınız yoksa listeniz boş kalıyor. Uygulamada takipçi sayısı gösterilmiyor ve fotoğraflara sadece emojilerle tepki verilebiliyor. Bunun da sebebi uygulamanın sadece bir eğlence platformu olması. Ve fotoğraf düzenlemek yok, çektiğiniz fotoğrafı olduğu gibi paylaşıyorsunuz.

Poparazzi uygulamasının profili arkadaşlarınızı çektiğiniz fotoğraflar ve arkadaşlarınızın sizi çektiği fotoğraflar olarak iki kısma bölünmüş durumda.

‘Ne demek kendi fotoğrafımı paylaşamam’ diyebilecekler için de uygulamada şöyle bir önlem alınmış durumda. Bir fotoğraf paylaşmak istediğiniz zaman uygulama o fotoğraftaki kişinin hangi arkadaşınız olduğunu soruyor size. Ve listenizde ekli olan arkadaşlarınızdan biri değilse fotoğrafı paylaşmanıza izin vermiyor. Fotoğrafını yüklemek istediğiniz arkadaşınız uygulamayı kullanmıyorsa onu uygulamaya davet edebiliyorsunuz.

Şuan uygulama çok yeni olduğu için bazı pürüzler de yok değil. Adres defterinizi uygulamaya aktarırken şuan kişi seçme şansınız bulunmuyor. Yani arkadaş olarak eklemek istemediğiniz kişiler de bu uygulamayı kullanıyorsa otomatik olarak uygulama listenize ekleniyor. Yabancı kişiler sizi takip edebiliyor mu, fotoğraflarınızı kimler görebiliyor gibi soruların cevabı henüz netleşmiş değil.

Çok yeni olan bu uygulama bazı belirsizliklere rağmen App Store’da indirilenlerde başa geçmiş durumda. Biraz daha güncelleme yapılıp geliştirildikten sonra tam anlamıyla popülerler listesine girecek bir uygulama gibi duruyor!

POPARAZİ NEREDEN İNDİRİLİR?

iOS için Poparazzi indirmek için buraya

Andoid için Poparazzi APK indirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.