TEDxReset ile bu yıl “Bir yolu var”

tedtalks
Bağımsız TED organizasyonu TEDxReset, bu yıl 7. kez yapılacak. 15-16 Nisan tarihlerinde TİM Maslak Show Center’da düzenlenecek olan organizasyonun bu yılki teması da yine heyecan verici; Bir Yolu Var!

tedxresetTEDxReset 2016

Bir yolu var / There’s a way temalı organizasyon 6 aşamadan oluşacak;

Kaos/Chaos 

Kabullen/Accept

Diyalog/ Dialog

Pazarlık/Negotiation 

İşbirliği/Collaboration

Ayar/Tune

Başlıkların içeriklerini Ali Üstündağ‘dan dinliyoruz ;
Kaosun aslında büyük bir değişimin habercisi olduğunu düşünüyoruz. İçinde bulunduğumuz koşullar ne kadar sancılı olursa olsun, bu koşulların yarattığı gerçeklikten kaçmadan, onları reddetmeden içinde kalmayı ve cesaretle Kabullenmeyi başardığımızda, çözüm yolunun kendiliğinden belireceğine inanıyoruz. Yolculuğunun bir döneminde kaybolanlarla, kaosun içinde yolunu bulanlarla hatta hala bulamayanlarla Diyalog içine girdiğimiz sürece yalnız olmadığımızı hissedebiliriz.
Kaosla Pazarlık etmeyi öğrenmek bizce mümkün. Bu süreçte, yani kaos ortamında karşılaştığımız kişilerle kişilerle ve koşullarla nasıl İşbirliği yapılabileceğini gözlemleyeceğiz. Yeni yolları keşfettiğimizde ya da yeni bir yolu açtığımızda, yola körü körüne tutunmayıp, sürekli bir değişim ile güncel tutmanın tekniğini yani Ayar sanatını öğreneceğiz.
Sizi, bu yolculukta bizimle olmaya davet ediyoruz.
Hazırlık aşamaları aylarca süren, konuşmacıları titizlikle seçilen, salondan ayrıldığınızda dünyaya farklı bakmanızı sağlayacak bir organizasyon TEDx. Son derece ilham verici 2 gün olacağından eminiz, o salonun havasını tekrar solumak için heyecanla tarihi bekliyoruz.

Biletler Biletino‘da satılıyor. TEDx nedir yazımıza bu linkten, TEDxReset 2015 konuşmamıza ise bu linkten ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.