Throwback thursday #tbt nedir?

tbt-nedirSalı sallanır, çarşambayı sel alır.. Anlam aramayın, hep sosyal medyanın oyunları bunlar! Instagram ve Twitter‘da bu hashtag (yani etiket) perşembe günleri milyonlarca kez kullanılıyor. İlk 2011’de kullanılmışmış, asıl 2012’den sonra patlamışmış, hiç önemi yok. #tbt bir internet klasiği olmuş durumda ve akıma kapılmayan neredeyse yok gibi.

#tbt ne demek?

Geçmişe ait fotoğraf yüklemek istediğinizde #throwbackthursday veya kısaca #tbt kullanabiliyorsunuz. Neden perşembe? Kimse bilmiyor, çok fazla anlam da içermiyor. Her gün her gün Instagram ve sosyal medyayı ‘geçmiş zaman olur ki’ fotoğraflarıyla doldurmak yerine 1 güne toplamak çok iyi oldu aslında. İstemeyen o gün sosyal medyadan uzak dursun, tabii yapabiliyorsa.

1 gün yetmez diyenler ‘Flashback Friday’ yani #flashbackfriday çıkardılar, 2 gün olsun eski zaman fotoları dediler, ama ı ıh.. O, o kadar tutmadı. #tbt’ler perşembeleri devam ediyor :)

 

5 thoughts on “Throwback thursday #tbt nedir?

 • Twitter’da paylaştığınız görsel çok güzeldi, baya tebessüm ettim. 1967’de okuyor olsaydın diyerek paylaştığınız görsel :) Ama bazen teknoloji korkutuyor. Özellikle teknoloji temelli distopyaları okudukça/izledikçe.

  Yanıtla
 • Güzel bir konuya değinmişsiniz. Bence bu etiket ile kullanıcılar paylaşacak fotoğraf bulamadığında paylaşmakta :) yazın ortasında adam montla olan fotoğrafını paylaşmış, gerçekten çok ilginç.
  Teşekkürler bilgilendirdiğiniz için.

  Yanıtla
 • Bilmiyordum öğrendim bir çok şey gibi. ….

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.