Facebook’tan kadınlara destek She Means Business

she means business türkiyeGeçtiğimiz hafta Facebook’un heyecan verici projesini anlattığı bir davete katıldık. Küresel projenin ismi #SheMeansBusiness ve bu proje ile kendi işlerini kuran ve yeni girişimci olmak isteyen kadınları desteklemeyi amaçlıyorlar.

She Means Business Projesi

Ülkemizde 44 milyondan fazla insana ulaşan bir yerel ağ Facebook, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği TOBB) ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulunu da arkasına alarak kadın girişimcilere yönelik çok güzel bir proje başlattı. Önümüzdeki yıl boyunca Türkiye’de 5000’den üzerinde kadın girişimciye eğitimler verilecek.

Facebook ve Instagram‘ın küçük girişimciler için nasıl ekmek kapısı olabileceğini biliyor, görüyoruz. İşte #shemeansbusiness ile kadın girişimcilerimize bu 2 çok önemli sosyal mecra üzerinden işlerini büyütmek için nasıl faydalanabilecekleri eğitimlerle anlatılacak. Fikirlerini girişime dönüştürmek, girişimlerini bir adım öteye taşımak isteyenler için gerekli bilgi, beceri, bağlantı ve teknolojiyi sunmayı hedefliyor.

Örneğin sadece Türkiye’de Instagram’ın 1 yılda 22 ila 31 milyon kişiye ulaştığını düşünürsek, sosyal medyanın bu ayağının girişimciler için ne kadar büyük potansiyel taşıdığını daha net görebiliriz. Teknolojik Anneler olarak biliyoruz ki; bazen tek bir sosyal medya paylaşımı, bir televizyon reklamının almadığı kadar etkileşim ve/veya basılı yayınlanan bir ilanın almadığı kadar görüntülenme, paylaşım alabiliyor.

Facebook Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn

KADINLAR GÜÇLENDİĞİNDE, EKONOMİ DE GÜÇLENİR”

Toplantıda konuşan Facebook Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Başkan Yardımcısı Nicola Mendelsohn, Türkiye’nin gün geçtikçe zenginleşen girişimci eko sistemini tebrik etti ve “Kadınlar güçlendiğinde, ekonomi de güçlenir. Bu yüzden Facebook olarak kendi işlerini kuran ve başarıyla yürüten kadınları kutluyor ve bir gün kendi girişimlerine imza atmak isteyen kadınlara yardımcı olacak kaynakları sunmak için çalışıyoruz.” diye ekledi.

Facebook Türkiye Ülke Direktörü Derya Matraş ise, “Kendi işini kurmak isteyen kadın girişimciler için Türkiye’de büyük bir potansiyel var.Bu anlamlı projenin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Proje She Means Business Facebook sayfasından takip edilebilir. Sayfadaki yönlendirmeler takip edilerek pek çok bilgilendirici içeriğe ulaşmak mümkün. Facebook hesabınızla giriş yapıp işletmeniz için Facebook sayfası açmaktan markalaşmaya, paylaşım inceliklerinden satışa konular mevcut!

teknolojik anneler #shemeansbusiness

Etkinlikte karşılaştığımız girişimci kadın dostlarımızla

One thought on “Facebook’tan kadınlara destek She Means Business

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.