Çocukla seyahat için 5 uygulama önerisi

çocuklar-için-uygulamalar

Her ne kadar sakınmaya çalışsak da gerçekçi olalım, imkanı olan her ebeveyn için yeri geldiğinde kurtarıcı olabiliyorlar. Çocuklar için geliştirilmiş uygulamalardan bahsediyoruz! Daha önce çocukla seyahat için önerilerimizi 10 maddede sıralamıştık, burada okuyabilirsiniz. Şimdi de deneyip onayladığımız 4+ yaş için uygun 5 uygulama önerisini paylaşalım. Özellikle konsantrasyon gerektiren uygulamaları seçtik bu kez;

Çocukla Seyahat için 5 uygulama önerisi

Küçük Kasabam

Minikler için ara-bul uygulaması. Şirin mi şirin çizimleriyle günlük hayattan kesitlerin paylaşıldığı sahneler düşünün. Parkta, çiftlikte, şehirde ve sabah, öğlen, akşam seçenekleri ile inter aktif resimler, çocuğun her dokunuşuyla birer animasyonla eğlendiriyor. Çok sakin ve oyalayıcı, dikkatini yoğunlaştırıp minik ayrıntıları incelemesi gerekecek, komk ayrıntılar keşfecedek.

Wonderkind‘den. Buradan indirebilirsiniz.

Endless Numbers

Say say bitmez! Bu şirin canavarlar sayıları öğretiyor, hem de İngilizce. One, two, three diye ezberci yöntemle saydırmak yerine, aktif dinamik heyecanlı ve komik(!) canavarcıklar, sayı saymayı ve çizmeyi öğretiyor. Animasyonlar gerçekten eğlenceli, hiç sıkmıyor. Ücretsiz uygulamayı kaydettikten sonra, beğenirseniz uygulamanın ücretli versiyonlarına yükseltebilirsiniz. Ücretini hak eden bir uygulama.

Originator Inc.‘den. Bu oyunu buradan indirebilir, benzer Endless Alphabet ve Endless Reader uygulamalarına da göz atabilirsiniz.

Dr.Panda’s Restaurant

Dr. Panda’nın tüm serilerini kaliteli buluyoruz aslında. Yiyecekleri kendileri hazırlayınca hoşlanmadıkları yiyeceklere sempati duyarlar belki diye, Restaurant versiyonunu seçtik yolculuk için. Müşteriler gelecek, gidecek; her birinin isteklerini minik ahçınız doğru malzemelerle hazırlayacak. Menüler git gide zorlaşacak. Hadi bakalım kolay gelsin!,

Dr. Panda Ltd.’nin tüm uygulamalarına buradan, Restaurant uygulamasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

mr.potatohead

Mr. Potato Head Create & Play

Bay Patates Kafa’yı sevmeyen var mı? Bu oyunu sonsuz kombinasyon seçeneği ve eğlenceli olduğu için seçtik. Yoksa, eğiticidir, öğreticidir diye bir iddiası olmayan bir uygulama; ancak cidden komik ve neşeli animasyonlarla zenginleştirilmiş. Çocuklar yaptıkları kombinasyonun (kıyafet ve mekan) kaydedebilir ve paylaşabilirler aynı zamanda. Güvenilir firmanın kaliteli bir oyunu.

Orininator Inc’in bu oyununu buradan indirebilirsiniz.

 

Postman Pat Special Delivery Servicepostman-pat

Mektubunuz vaaar! Postacı Pat’e yardım gerekiyor. Biraz dikkat biraz pratik düşünce isteyen oyun, bırakın miniğinizi biraz zorlasın. Kolay, orta, ileri seviye seçenekleri ile en kısa yoldan ve zamanı doğru kullanarak bir nevi labirent olan yollarda, parmakları ile postacı kamyonetini yürütecek ve postaları yetiştirecekler. Çok kaliteli ve zevkli bir oyun. Birden çok çocuk oynayacaksa her biri kendi adıyla giriş yapabilir, daha sonra kaldığı yerden devam edebilir.

P2 Games Limeted’in tüm oyunlarına bu sayfada göz atabilir, bu oyunu ise buradan indirebilirsiniz.

Sizler de çocukğunuz için beğenerek seçtiğiniz uygulamaları bize yazın, paylaşalım!

One thought on “Çocukla seyahat için 5 uygulama önerisi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.