Bepanthol Baby Ekstra Koruma

bepanthol-pişik-kremi

Bepanthol Ailesinin Yeni Üyesi

Hamilelik döneminde okuduğunuz dergiler, kitaplar, hatta internet siteleri ve bloglarda hep şu başlığa rastlamışsınızdır ‘Yeni doğan için alınması gerekenler listesi’.

Bu listede her zaman pişik kremi de yer alır; öte yandan yine okuduklarınızda ‘Bebeğin poposunu ilk aylarda su ve pamuktan başka bir kozmetik ile temizlemeyin’ yazılarına da denk gelirsiniz. İşte özellikle ilk kez anne olacak olanların kafası bu noktada karışıyor, kendimizden biliyoruz da ondan!

Kozmetik nedir, ilaç nedir, doğal ürün nedir; öncelikle bunları çok iyi anlamak gerekiyor. Uzmanlar yeni annelerin genel görüşünün şöyle olduğunu belirtiyorlar;

“Bebeğimin cildi kusursuz ve onu korumak istiyorum ancak çevremdeki insanlar en iyi korumanın, pişik belirtisi (veya kızarıklık) olana kadar, herhangi bir ürün kullanmamak olduğunu söylüyorlar.” Peki işin doğrusu ne?

Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik Merhemi

Bebek cildi, hele ki yeni doğan cildi kusursuzdur. Ancak bir o kadar da narindir. Bu yüzden hassas ciltleri için son derece özen göstermemiz gerektiği doğrudur.

Katıldığımız Bepanthol bilgilendirme buluşmasında, yenilenen ismiyle Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik Merhemi ilk aylardan itibaren kullanılabilmesi için özel olarak geliştirildiğini dinledik. Ve tabii Teknolojik Anneler olarak hemen sorduk;

Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik Merhemi içerisinde ne var?

Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik merhemi ,%5 Provitamin B5, B3 vitamini, doğal zeytinyağı ve lanolin içeriyor.

“Pediatrist kontrolünde tarafsız olarak test edilmiştir, katkı maddesi, paraben, parfüm içermez.”

En genel yanlışlardan biri, doğal olmak adına, bebeğin poposuna direk zeytinyağı sürmek. Oysa ki zeytinyağı içerdiği asit sebebiyle yakıcı olabiliyor tek başına kullanıldığında.

Pişik merhemi ne zaman kullanılmalı?bepanthol

Pişik merhemini her alt değiştirmede kullanabilirsiniz. Hatta gelin cümleyi değiştirelim; pişik merhemini her alt değiştirmede bir parçacık da olsa kullanın ki, pişiği önleyin. Sadece pişik belirtisinde kullanırız bizler oysa, ki ciltte tahriş başlamış oluyor o zaman malesef. Önümüz yaz, havalar iyice ısınacak, mümkün olduğunca her alt değiştirmede bir parça açık kalsın bebeğinizin altı, hava alsın.

Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik Merheminin işlevi şu; dışkıyla cildin temasını minimuma indiriyor, yağlı dokusu sayesinde kaka ve çişteki asit cildi tahriş etmiyor. Bir nevi bariyer gibi düşünün.

Bepanthol cilt bakım ürünleri 2012 yılından beri eczanelerde satılıyor.

İnternetten aynı isimle alacağınız ürünlerin garantisi yok.

Siz en iyisi, nasıl denir; ‘Eczanenizden ısrarla isteyiniz’

 

One thought on “Bepanthol Baby Ekstra Koruma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.