Çocukla araba seyahati için 10 pratik öneri

Çocukla Araba Seyahati için 10 Pratik Öneri

  1. Rahat kıyafetler. Çocuğun kıyafetlerinin rahat olmasına, dar olmayan, ince pamuklu giysiler olmasına dikkat edin. Her türlü küçük kazaya karşı, giymesi çıkarması kolay giyecekler seçin. Çocuk ne kadar rahat ederse, yolculuğunuz o kadar sorunsuz geçecektir. Eğer mümkünse ayakkabılarını da çıkartın. Pratik hafif terlikler yolculuk için çok uygundur.
  2. çocuk crocsBol sıvı. Gerek havalandırmalar, gerek yolculuk stresi, irtifa değişiklikleri, araç tutmaları… hepsi için çözümünüz bol sıvı almak. Çocuğun su kabını ve fazla asit içermeyen meyvelerin sularını bulundurun. İçecek konusunda en pratik çözüm için, çantanızda pipet bulundurun.
  3. Etkileşimli kitaplar. Yanınıza alacağınız kitapları hafif ve taşınabilir seçmenin yanısıra, etkileşimli kitaplar tercih etmeniz, çocuğun oyalanma süresini uzatacağından doğru olabilir. Sesli/müzikli kitaplar, açılır-kapanır kapaklılar, mıknatıslı kitaplar, 3 boyutlu veya oyuncaklı kitaplar. Büyük kitabevlerinin çocuk bölümünde çokça seçenek bulacaksınız.
  4. Atıştırmalıklar. Mola süresine kadar açlık bastıracak, öte yandan da yolculuk esnasında tehlike yaratmayacak küçük yiyecek paketleri hazırlayın. Çocuğun yaşına uygun olarak seçebileceğiniz parmak yiyecekler, krakerler, kolay soyulabilir meyveler, vb. Kilitli mutfak poşetleri hem yerden tasarruf sağlar, hem de artanları dökülmeden saçılmadan, tekrar saklarsınız.
  5. Oyuncak. Çocuğunuzun en sevdiği ve yanından ayırmadığı oyuncağı çantanıza mümünse ilk olarak koyun. Bunun dışında parmak kuklaları, yolculuk için özel dizayn edilmiş oyuncaklar alabilir, sayı sayma – renk sayma gibi sözlü ve oyalayıcı oyunlar uydurabilirsiniz. Altı yastıklı tahta kahvaltı tepsileri, yolculuk esnasında çocuğun kucağına koymak için birebirdir.çocukla seyahat
  6. Boya kalemleri. Sivri uçlu olmayan boya kalemleri, sert kapaklı boyama kitapları ve/veya defterler, sadece yolculukta değil her zaman ‘oyalama çantası’nda bulunması gereken joker seçeneğinizdir. Çocuğun yaşı uygunsa küçük boyutta bir beyaz tahta ve kalemleri çok iyi bir çözümdür.
  7. Müzik. Çocuğun hoşlanacağı veya sevdiği müzik cd’leri bulundurun. Daha önce hiç dinlemediği ama hoşuna gideceğini düşündüğünüz bir çocuk cd.sini de yolculuk esnasında çıkartabilirsiniz. Kulaklık edinin, çocuklar kulaklıkla müzik dinlemeye ve eşlik etmeye bayılırlar.
  8. Tablet. Eğer varsa tablete önceden yükleyeceğiniz birkaç oyun veya çizgifilm, gerçekten kurtarıcı olabiliyor. Yolculuk temalı oyunlar indirebilir veya sadece e-kitap, boyama benzeri uygulamalar seçebilirsiniz. Tablet ve akıllı telefon seçeneğini son çare olarak gece yolculuklarına, çocuğun dışarıyı seyredemediği kötü hava şartlarına saklayın.
  9. Temizlik, rahatlık. Islak mendiller, seyahat yastığı, yedek kıyafetler çocukla yolculuğun olmazsa olmazıdır. Temiz küçük bir örtü bulundurmak, çocuğu güneşten korumaktan, altını değiştirmeye çok sayıda problemde sizi kurtarır.
  10. Tuvalet ihtiyaçları. Yanınızda bolca yedek bez ve alt değiştirme örtüsü bulundurun. Çocuğun yaşı uygunsa portatif tuvalet aparatı size zamandan kazandırır ve kolaylık sağlar. Daha büyük çocuklar ve tüm aileniz için kağıt klozet örtülerinden bulundurabilirsiniz. Susuz temizlik sağlayan alkolsüz el jelleri, hem çocukla kullanıma uygundur, hem yolculukta hijyen konusunu pratik halledersiniz.

 

 

5 thoughts on “Çocukla araba seyahati için 10 pratik öneri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.