Çoraptan oyuncak Minimayno

“Her şey bir ufaklığın 5 yaş doğum günü için anneannesinden ‘oyuncak maymun’ istemesiyle başladı” diyor Nurten Hanım. Üreten kadınlarda şeker mi şeker el emeği Minimayno oyuncaklar var, üstelik renkli çoraplardan üretiliyorlar!

Anneanne elinden oyuncak Minimayno

minimaynoHer şey bir ufaklığın 5 yaş doğum günü için anneannesinden ‘oyuncak maymun’ istemesiyle başladı… Yetenekli anneannenin rengarenk bir çoraptan maymun yapmasıyla ortaya çıkan maymuncuklar bugün pek çok çocuğun elinden (ya da kuyruğundan!) tuttuğu bir oyuncak haline geldi. Aile içindeki yetişkinlerden birinin küçükken televizyona taktığı isim olan ‘Minimayno’ların her biri birer anneanne-büyükbaba ortak yapımı… Dört torun sahibi anneanne Nurten Söyletir’in tasarlayıp diktiği, büyükbaba Ali Söyletir’inse içini elyafla doldurarak şekil verdiği oyuncaklar Instagram.com/Minimayno üzerinden satılıyor.

Her ne kadar yola çorap maymunlarla çıkıldıysa da, maymun koleksiyonuna zamanla değişik ürünler de eklendi. Anneannenin dördüncü torunu için yaptığı ve sosyal medyada çok beğenilen tilkili battaniye ve kitap ayraçları da şu sıralar en çok sipariş alan ürünlerden…

Yeteneklerini torunlar ve sonrasında çocuklara yönelten bu tatlı çift, çok sevgili dostumuz Elif‘in de anne babası aynı zamanda. Aslına bakarsanız işin doğrusu, Küçük Prens tilki battaniyeler ile ciddi düşünüyoruz!

Facebook.com/Minimayno

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.