Facebook’un yeni emojileri

Facebook, emoji çılgınlığına kayıtsız kalamadı ve Like butonu yanına 6 yeni arkadaş geldi.

İşte Facebook’un yeni emojileri:

facebook-emojiler

Eylül ayında burada yazmıştık, Facebook’a ‘Dislike’ tuşu geliyor diye; sosyal medya devinin Ceo’su Mark Zuckerberg ‘dislike’ tuşunu ‘beğenmeme’ anlamında değil, ‘acını paylaşıyorum’, ‘üzüntüne katılıyorum’ tarzında destek amaçlı kullanım için ekleyeceklerini söylemişti.  Beklenenden fazlası geldi açıkçası; yılın kelimesi seçilen ‘Emoji’ Facebook’un da görünümünü tamamen değiştireceğe benzer.

Kullandığınız cihazda güncelleme yaptıysanız göreceğiniz gibi klasik Like butonu yanına 6 farklı emoji eklendi. Kızgın, üzgün, hayret etmiş, çok sevinmiş, kahkaha atan ve kalp gönderen emojilerden en çok kullanılan bakalım hangisi olacak?

Anne gözüyle yorumumuz,

Zaten videolar, asılsız haberler, reklamlar, capsler ve karikatürlerle iyice karmaşıklaşan akışlar, hareketleneceğe benzer. Her bir yorumun yanına 5’er tane emoji eklendiği göz önüne alırsak, ortalık iyice karışacak gibi duruyor.

2 thoughts on “Facebook’un yeni emojileri

  • Facebook emojileri siteyi daha güzel bir hale getirdi. Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

    Yanıtla
  • Elinize sağlık, aradan yıllar geçse de hala etkinliğini sürdüren bir yazı görmek mutluluk verici. Başarılarınızın devamını dilerim.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.