Youtube’da masallar

Youtube’da masallar dinlemek nasıl olurdu? Çocuğunuza kitap seçmeden önce her seferinde ayaküstü okuyabilme şansınız oluyor mu? Kitap, masal seçiminde hepimizin tıkandığı zamanlar oluyor, Derya Özel tam da bunun için bir çözüm geliştirmiş, üstelik videolu!

Youtube’da masallar

Üreten Kadınlar‘da bugün ikiz annesi Derya Hanım ve teknolojik girişimi Youtube kanalı var! Derya Hanım ne zamandır aklında olan, fakat zamansızlıktan bir türlü gereken ilgiyi gösteremediği projeyi nihayet hayata geçirmiş. “Ne çocuklar hikayesiz kalsın, ne de anneler ‘Bu akşam ne okusam’ stresi yaşasın” diyor ve ekliyor;

youtube-masallarHer akşam çocuklarıma okuduğum hikayeleri diğer çocuklarla da paylaşmaya karar verdim. “Youtube Masal Deryası” kanalı binbir emekle artık yayında. Pedagoglarca hazırlanmış 170’e yakın hikaye kitabı listesine sadık kalarak, zaman zaman kardeş kıskançlığı, kötü alışkanlıklar, anne baba ayrılığı gibi spesifik konularda çocuklara yol gösterecek kitapları da içerik listeme ekledim. Bu güzel hikayeleri sadece ben okumayacağım. Hepimizin yakından tanıdığı isimler de zaman zaman bize eşlik edecek. Ayşe Tolga, Yekta Kopan, İclal Aydın (daha buraya sığdıramayacağım pek çok sürpriz isim) gibi yakından tanıdığınız bilinen isimler de bize misafir olacaklar. Bazen hikayelerimizi bir köyden, köy çocuklarıyla birlikte okuyacağız. Bir evin dört duvarına sığmayacak masallarımız ve çocuklarımız var çünkü :)

Masal Dünyası instagram hesabı @masal_deryasi

Posta Gazetesinde de yazan Derya Özel’in köşesine bu linkten, Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.