Instagram Kaydedilmiş Yanıt Özelliği

Instagram’da dm’leri yanıtlamanın kolay yolu

Instagram kaydedilmiş yanıt özelliği nedir? Kaydedilmiş hızlı yanıt özelliği nasıl kullanılır? Instagram’da kaydedilmiş hızlı yanıt özelliği ile gelen mesajları cevaplamak çok kolay.

Küçük büyük birçok işletme sahibi günümüzde işletmesini sosyal medya platformlarına taşımış durumda. Bazı işletmeler, iş yerlerini hem bulundukları yerde hem sosyal medyada çalıştırırken, bazı işletmeler sadece sosyal medya üzerinden iş yapar hale geldi. Ve gün geçtikte sosyal medya platformlarında ki işletmelerin sayısı bir hayli artıyor.

İşletme yönetmek normalde de zorlu ve çok özveri isteyen bir iş olduğu gibi aynı durum sosyal medyada işletme yönetirken de geçerli. Hatta bazı aşamalarında sosyal medyada işletme yönetmek çok daha fazla emek isteyebiliyor.

Sosyal medyada işletme sahibi olmak ve bunu geliştirmek için, sosyal medya inceliklerini öğrenmek, hedef kitleyi seçip doğru strateji ile hedef kitleye ulaşmak, her geçen gün daha fazla kullanıcıya ulaşmaya çalışmak, işletmeyi doğru tanıtmak, anlaşılır bir şekilde işletmenin özelliklerini ve yapılmak istenenleri takipçilere aktarmak, sosyal medya işletmesini aktif ve güncel tutmak, takipçileri boş bırakmamak gerekiyor.  Bunlar gibi daha birçok özellik için çok emek vermek gerekiyor. Bütün bunları yaparken de zamandan tasarruf edebilmek için bazı konularda ekstra çözümlere ihtiyaç duyuluyor.

Instagram’da bir işletme yönettiğiniz zaman özellikle takipçi sayınız arttıkça hesabınıza gelen mesajlar da ‘DM’ artmaya başlıyor. Genel olarak işletme hesaplarına gelen mesajlar bir süre sonra benzerlik kazanabiliyor. İşletme hakkında genel bilgi, fiyat bilgisi, ürün bilgisi gibi sabit sorular olabiliyor. Bu durumda da her mesaja tek tek cevap yazarak zaman kaybetmek yerine Instagram kaydedilmiş yanıt özelliği ile mesajları hızlıca cevaplamak çok kolay.

Instagram kaydedilmiş yanıt nedir?

Instagram’da işletme hesapları için tanımlanmış bu ayar sayesinde çok sık karşılaştığınız sorular için önceden yanıt oluşturabilir, ve daha sonra dm’den gelen mesajlara belirlediğiniz kısa yol kelimesini yazarak aynı cevabı direkt olarak gönderebilirsiniz. Ayrıca bunu tek bir hazır cevap için değil birden çok hazır cevap oluşturup hepsi için ayrı kısa yol kelimesi belirleyerek kullanabilirsiniz.

Kaydedilmiş yanıt özelliğini kullanabilmek için yapmanız gerekenler;

Instagram Ayarlar – işletme hesabı – kaydedilmiş yanıtlar sekmesine tıklayarak, kısayol alanına kaydedeceğiniz mesaj için belirlediğiniz kısayol kelimesini girdikten sonra, mesaj alanına ise hazır yanıtlarda kullanacağınız mesajınızı yazıp kaydetmeniz yeterli.

Bu şekilde birden çok mesaj kaydederek mesaj yanıtlama konusunda daha hızlı ve aktif olarak, zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.