Instagram Katkıda Bulunmaya Davet Et Özelliği

Instagram’a yeni özellik geldi.

Instagram’a katkıda bulunmaya davet et özelliği geldi. Katkıda bulunmaya davet et özelliği nedir? Instagram’da ortak paylaşım özelliği (collabs).

Değişen ve gelişen teknoloji ve internet sistemleri ile birlikte dünya üzerinde internet kullanıcı sayısı ve internet üzerinden gerçekleştirilen işlemler bir hayli arttı. Bu ilerleme ile birlikte insanların ihtiyaçları veya beklentileri de hızlı bir şekilde değişmeye başladı. Bu nedenle de teknoloji ve internet sistemlerinin sürekli yenileniyor olup insanların beklentilerini sürekli karşılayacak dinamikte olmaları gerekiyor.

Hal böyle olunca da bu uygulamalar da sürekli güncellenip beklentileri karşılamak ve diğer uygulamalardan geri kalmamak için çalışıyor.

Dünyada 4 milyar insanın farklı sosyal medya platformlarında hesabı bulunuyor. Sosyal medya uygulamaları neredeyse hayatımızın her anına girmiş durumda. Sosyal medya platformlarını bazı işleri halletmek için, bazen sosyalleşmek için, bazen sırf eğlenmek için kullanıyoruz. Alışverişten, spora çok geniş yelpazedeki işlerimizi pratikçe kullandığımız uygulamalar üzerinden çözerken, bir yandan da iş ortaklarımızı veya işbirliklerimizi de sosyal platformlar üzerinden destekliyor oluyoruz.

Son zamanlarda Instagram platformunda oldukça sık değişiklik oldu. En son Instagram’da video özelliği ile ilgili yapılan değişiklikten bahsetmiştik. Şimdi ise Instagram’a farklı bir özellik geldi.

INSTAGRAM’DA YENİ ÖZELLİK

Geçtiğimiz zamanlarda Instagram Ortak Paylaşım Özelliği ‘Collabs’ ismini verdiği yeni özelliğin geleceğini duyurmuştu. Ve o özellik geldi.

ORTAK PAYLAŞIM ÖZELLİĞİ ‘COLLABS’ NEDİR?

Bu özellik sayesinde birbirini takip eden insanların, birlikte ortak bir şekilde yeni kitlelere ulaşması mümkün olacak. Birbirini takip eden profiller Ortak Paylaşım Özelliği sayesinde gönderi veya Reels paylaşımlarını aynı anda paylaşabilecek. Ve bu paylaşımlarda beğeni ve yorumlar paylaşılıyor olacak. Ayrıca akışta veya profilde iki kullanıcının da ismi yer alacak.

Ortak Paylaşım Özelliği (Katkıda Bulunmaya Davet Et) Nasıl Kullanılır?

Gönderi ve Reels paylaşımı yapılan bölümde, kişileri etiketle yerine gelindiği zaman etiket ekle ibaresinin sağ tarafında yeni seçenek; ‘katkıda bulunan davet et’ çıkıyor. Buna basıp ortak paylaşım yapmak istenilen profilin kullanıcı adı yazılarak, o kişiye onay mesajı göndermiş olunuyor. Karşı taraf bunu onayladığı zaman paylaşım eş zamanlı olarak iki profilde de paylaşılmış oluyor. Ve o profil gönderinin diğer bir yazarı olarak görünüyor. Doğal bir şekilde daha fazla profile ulaşmayı sağlayacak bu özellik sayesinde iş birlikleri de farklı bir boyut kazanacak gibi duruyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.