Hava temizleme ve klima özelliği bir arada

Bir hava temizleyici olsun; hem zararlı alerjenleri ve partikülleri hapsetsin, hem temiz hava sirkülasyonu sağlasın, hem de ortamı serinletsin. Hayal gibi geliyor adeta ama, tüm bu özellikleri barındıran, hava temizleme ve klima özelliği bir arada, üstelik tasarımı çok da şık bir ürünü  deneyimleme şansı bulduk; Dyson Pure Cool

Çift fonksiyonlu, tek makine Dyson Pure Cool

dyson-pure-coolHer gün inanılmaz derecede kirli hava soluyoruz, bundan en çok çocuklar ve yaşlılar etkileniyor. Alerjik hastalıkların her geçen yıl artması, kalp ve solunum yolları hastalıklarının riskli yaş aralıklarının yükselmesi, artık bizleri şaşırtmayan, adeta kanıksadığımız gerçekler. Şehir ortamı, tozlar, bakteriler, trafik, egzost gazları, polenler, partiküller…

Bazı partiküller, çok ince sıvı partiküller halinde ya da yoğunlaşarak atmosferde asılı kalıyor. Onları soluduğumuz zaman akciğerlerimizin üstünde kümeleniyorlar. Kalp krizine, cilt yaşlanmasına ve felce sebep olabildikleri söyleniyor. Daha küçük, gözle görülmeyen zararlı ultra ince partiküller de var. Bunlar da akciğerlerin içine doğru küçük kümeler halinde ve gaz değişim bölgelerinde seyahat ediyorlar ve kan dolaşım sisteminin içine girebilecek kadar küçükler.

Nasıl korunacağız peki, havanın temizliğini en başta bebeğimiz, çocuğumuz için nasıl sağlayabileceğiz?

Sizler için evimizde bizzat deneyimlediğimiz Dyson Pure Cool™, müthiş bir teknoloji ve tasarım eseri.  Cidden çok şık bir ürün, en başta onu belirtelim. Yani salonunuza, ofisinize, yatak odanıza koyduğunuzda çok hoş duran, klas bir tasarımı var. Ama tabii ki işlevi de en az o kadar önemli.

Patentli teknolojisi Glass HEPA Filtre sayesinde 0.1 mikron boyutundaki alerjenleri ve zararlı ultra ince partikülleri dahi % 99.95 içine hapsediyor. 0,1 mikron nedir derseniz şöyle açıklayalım; saç telinden 100 kat daha ince partiküller (bakteriler, polenler, alerjenler, toz ve kokular gibi) bu cihazdan kaçamıyor. Kaçamıyor evet ama havaya da geri bırakılmıyor, filtre içinde kalıyorlar; dolayısıyla ortama yine temiz hava salınıyor. Evet ortama temiz hava salınıyor, yani ortamın havası temizlenmiş oluyor, üstelik inanılmaz bir oranla. Dyson Pure Cool ile soluduğunuz havayı %99.95 daha kaliteli ve sağlıklı bir hale geliyor.

Havayı tüm odaya eşit olarak dağıtıyor

Hava temizleyicilerde şöyle bir sorun oluyor; havayı eşit olarak dağıtmıyorlar, havayı tavana doğru yayıyorlar. Ancak bu üründe bunun önüne geçilmiş ve sadece Dyson Pure Cool™ Air Multiplier™ teknolojisi ile diğer hava temizleyicilere göre, uzun menzilli mesafelerde tüm oda boyunca daha temiz hava sirkülasyonu sağlanabiliyor.

Hava temizleme ve klima özelliği bir arada

Eşit hava sirkülasyonu dedik, %99.95 temiz hava dedik, bir de artı olarak istendiğinde serinlik de sağlayabiliyor Pure Cool. Air Multiplier™ teknolojisi ile seçtiğiniz ayarlarla- 4-10 arası serinlik sağlayabilirsiniz, yine tüm oda içine eşit dağılacak şekilde sirkülasyon sağlanıyor.

hava-temizleyici

Her ay filtre değişimi yok!

Dyson Pure Cool™ her ay filtre değişimi ya da bakımı gerektirmez. Dyson mühendisleri 1 yıl boyunca hiçbir bakım gerektirmeksizin çalışan patentli 360˚ Glass HEPA Filtre’yi tasarlamışlar. Bir dakikadan kısa sürede filtre yenileme işlemini gerçekleştirebilir ve aynı filtreyi 4382 saat boyunca kullanabilirsiniz. Yani alışılmış ‘filtreyi çıkart, yıka, kurut’ gibi aylık rutinler tarihe karışmış, üstelik bu işlemlerin filtrelerin kalitesine de zarar verebileceğinin altını çiziyor uzmanlar.

Sizler için deneyimleyip çok başarılı bulduğumuz bu cihazla ilgili daha ayrıntılı bilgiyi bu linkteki sayfalarından ulaşabilir, bazı teknik detayları da aşağıda bulabilirsiniz. Dyson Facebook sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Dyson Pure Cool ile ilgili teknik bilgiler

360° Glass HEPA Filtre: 1.1 metrekarelik bor-silikat mikrofiber malzemeden 254 kat kıvrılımlı olarak üretilmiştir.

Aktif Karbon Filtre:  Aktif Karbon Granül Tabakası; toz, boya dumanı gibi zararlı toksinleri ve kirleri hapseder.

360° Hava Girişi: Modern ve şık tasarımı bütün açılardan havayı çekmek için tasarlanmış.

Güçlü filtre:  Dyson 360° Glass HEPA Filtre havada bulunan 0.1 mikron boyutundaki alerjenleri ve zararlı ultra ince partikülleri (bakteri, polen, alerjen, toz ve kokular gibi) dahi % 99.95 hapseder.

2 thoughts on “Hava temizleme ve klima özelliği bir arada

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.