Arkadaşlarınızla çekilmiş bir fotoğrafı instagram’da paylaşmak istyorsunuz, hop! bir kişi fotoğrafı kare şeklinde kırparken

kadraj dışında kalıyor!

Nefis bir manzara çektiniz, fotoğrafı kareye sığdırmaya çalışırken bütün güzelliği bozuluyor!

Tanıdık bir sahne mi?  “Instagram’da fotoğraflarımı kırpmadan nasıl paylaşırım?”

#nocrop

Bu sorunuza cevap olarak, bizim de kullandığımız #nocrop uygulamasını öneriyoruz. Öncelikle kullanımı son derece basit bu ücretsiz uygulamayı googleplay store’dan, bu adresten yüklüyorsunuz.

Kare olarak paylaşmak istemediğiniz bir fotoğraf olduğunda, telefon veya tabletinizde bu uygulamanın ikonuna tıklıyorsunuz. Uygulama açılıyor ve aynı instagram’da olduğu gibi seçeneklerden ‘fotoğraf albümü’ne girip, istediğiniz fotoğrafı seçiyorsunuz.

Açılan sayfada fotoğrafı kare kadrajın içine istediğiniz gibi yerleştiriyorsunuz. Merak etmeyin, boş kalan kısımlar sorun değil, zaten uygulamanın amacı bu. Sonra ‘paylaş’a basıyorsunuz. Çıkan seçeneklerden instagramı seçerseniz otomatik olarak  ‘ig’de aç’ tuşu çıkıyor ve basıp paylaşıyorsunuz. Elbette sadece instagramda değil, tüm sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Hepsinin ikonu açılan sayfada önünüze çıkacak. İşte bu kadar!

kırpmadan fotoğraf eklemek