Twitter’a müzik uygulaması geliyor

twitter-itunes

Twitter, bir süredir üzerinde çalıştığı söylenen müzik uygulamasını hayata geçirmeye hazırlanıyor. AllThingsD sitesine konuşan ve adlarının açıklanmasını istemeyen kaynaklar, uygulamanın Coachella müzik festivaliyle birlikte sunulacağını iddia etti. Dünyanın en büyük mikroblog platformu Twitter, her ne kadar yeni uygulama hakkında resmi bir açıklama yapmamış olsa da, San Francisco merkezli müzik hizmeti We Are Hunted ı bünyesine katması, söylentileri güçlendirdi. American Idol sunucusu Ryan Seacrest’in kaza kurşunu tweet’inden sonra sır gibi saklanan uygulamanın haberi, neredeyse anında dünyaya yayıldı.

Bağımsız bir uygulama olacağı ifade edilen müzik uygulaması, Twitter hesabı olan ve olmayan kullanıcılar tarafından kullanılabilecek. Ancak Twitter üyeleri, uygulamanın daha fazla içeriğine erişim imkanı bulacak.

Söylentilere göre uygulama şöyle işleyecek; Twitter kullanıcılara takip ettikleri sanatçı ve sanatçıların takipçileri üzerinden önerilerde bulunulacak. Parça ve sanatçılar genişleyen bir panel üzerinde yer alacak ve ekranda ek bilgiler belirecek.

Uygulama ekranında dört başlık olacağı öne sürülürken, bunlardan bir tanesi kullanıcının hoşlanacağı düşünülen parçaları içeren ‘Önerilenler’ listesi olacak. #NowPlaying (Şimdi Çalınıyor) hashtag’i, kullanıcılar arasında tweet edilen parçaları içerecek. ‘Popüler’ adlı üçüncü başlık, en trendleri sunarken, ‘Ermerging’ (Yeni Gelenler) yakın zamanda sunulacak parça ve sanatçıları ve bilgilerini içerecek. Twitter’in müzik uygulaması SoundCloud, iTunes ve Vevo gibi mobil müzik uıygulamalarıyla entegreli olacak, ilk etapta yalnızca ios uyumlu olacağı tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.