Facebook Communities Summit Europe #FCSeurope2018

facebook communities summit 2018

Facebook Avrupa’da ilk büyük etkinliğini düzenliyor ve 8 – 9 Şubat tarihlerinde Londra’da Facebook Communities Summit Europe 2018 gerçekleşiyor.

#FCSEurope2018 

Facebook geçtiğimiz Haziran ayında(2017) ilk kez Chicago’da Facebook Communities Summit (FCS)’i gerçekleştirmişti. Şimdi bu etkinliği  8-9 Şubat 2018 tarihlerinde Londra’ya taşıdı. Avrupa’nın dört bir yanında Facebook’u, anlamlı gruplar aracılığıyla insanları birbirine yakınlaştırmak için kullanan topluluk liderlerini bir araya getirecek etkinlikte Türkiye’den de grup liderleri davet edildi.

Facebook Communities Summit, Avrupa genelindeki topluluk liderlerini bir araya getiren iki günlük bir etkinlik. Facebook’taki grup yöneticileri, etkinlik organizatörleri ve sayfa yöneticileri gibi üst seviye topluluk oluşturucularından bazıları bir araya getirilerek, Facebook topluluklarını ve onları oluşturan kişiler tanışmış olacaklar. Etkinlik 8 Şubat akşamı gerçekleşecek hoş geldiniz etkinliğiyle başlayacak, 9 Şubat’ta atölyeler ve panellerle devam edecek. 

Atölye içerikleri topluluk liderlerine yetenek kazandırmaya yönelik araçlar ve tavsiyeleri içerecek ve katılımcılar atölyeler ve paneller ile diğer  yöneticiler ve etkinlik organizatörleriyle tanışma fırsatına sahip olacak. Ayrıca Facebook yöneticilerinden, güvenli ve destekleyici topluluklara yardımcı olmak adına oluşturduğumuz ürünlere dair bilgiler alacaklar. Dolayısıyla grup yöneticileri Facebook ekibine birebir geri bildirim yapabilme fırsatı bulacak ve onlardan da kullanılan araçların nasıl daha iyi hâle getirilebileceğine dair bilgiler alacaklar.

Katılım başvurusu internet üzerinden yapılan, yazılı ve sözlü mülakatla ilerleyen sürecin tamamına biz de Teknolojik Anneler olarak yer aldık. Seçilen 7 gruptan biri olamadık ama üyesi olduğumuz bazı grupların seçilmiş olmasından mutluluk duyduk. İnterrail Türkiye, Bisikletli Kadın, Mide Lobisi, Kalpler Erisin grupları ülkemizden seçilen 7, Avrupa’dan seçilen 150 grubun içinde.

 

 

 

One thought on “Facebook Communities Summit Europe #FCSeurope2018

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.