Telefon için Türkçe diyet uygulaması

dilara koçak mobil uygulama

22 yıldır beslenme, sağlık, ve diyet sektörünün önde gelen isimlerinden Dilara Koçak, ücretsiz ulaşılabilen bir uygulama çıkarttı.

Sosyal medya ve dijitalde kendini acemi bulduğunu söyleyen Dilara Hanım, bu görüşüne rağmen Türkiye’nin ilk ve tek diyetisyen mobil uygulamasına imza atmış oldu. Kendisine uygulama fikrinin nasıl ortaya çıktığını sorduğumuzda “İnternette çok fazla bilgi kirliliği var ve herkesin doğru bilgiye doğru kanaldan ulaşabilmesini istedim”diye yanıtlıyor. Gerçekten de hem Android hem iOS cihazlarda kullanabilen uygulama, ücretsiz oluşuyla da son derece ulaşılabilir durumda.

Ne yazık ki internet ve sosyal medyada uzman olmayanların verdiği bilgiler, insan sağlığını tehdit

eden diyetler ve zayıflama vadeden ama hiçbir özelliği bulunmayan ürünler satılmakta, zamanının büyük çoğunluğunu internette ve cep telefonları başında geçiren genç bireylerin bu yanlış bilgilerle kafası karışıyor. Ben geliştirdiğim bu uygulamayla genç bireylerin ve tüm insanların doğru bilgiye doğru kaynaktan ulaşmasını amaçladım.

Dilara Hanım teknolojinin ve sosyal medyanın hayatımızdaki yerini şöyle özetledi;

“Son 2 saatte sosyal medyada gördüğünüz bir fotoğraf öğünde seçeceğiniz yemeği etkileyebiliyor,

internet kullanıcıları yemek seçimleri yaparken yemek bloggerlarını ve yemek tarifi paylaşan sosyal

medya hesaplarını kullanıyor, çocuklar artık tarifleri annelerinden veya yemek kitaplarından değil

youtube üzerinden öğreniyor, bireyler her 3 ana öğünden ikisini bilgisayar veya telefon başında

tüketiyor “

Dilara Koçak mobil diyet uygulaması

Uygulama sayesinde bazal metabolizma hızını, günlük almanız gereken kalori miktarı gibi ölçümlerini anında yapabilir, ayrıca “Dilara’nın Mutfağı” bölümünden sağlıklı ve lezzetli yemek tariflerine ulaşılabilir, Türk mutfağındaki tüm lezzetlerin kalorilerine ulaşılabilir ve hatta 20 dakika ütü yapmak veya bisiklete binmek kaç kalori yakmanıza sebep oluyor öğrenebilirsiniz. Dilara Koçak

Uygulamanın bir diğer özelliği ise her gün sağlık ve diyet tüyoları içeren mesajların anında telefon ekranınıza düşmesi ve Dilara Koçak’ın sosyal medya hesaplarında paylaştığı faydalı bilgilerin ve blog yazılarının tek bir uygulama üzerinden görüntülenebilmesi.

Bir başka enteresan nokta da Dilara Koçak kliniğine gelen danışanları için düşünülmüş. Özel şifreli girilen bölümde, danışanlara özel olarak yazılan diyetler, yapılan tüm ölçümler ve tarfiler ile yemek albümü yer alıyor. Koçak bireylerin yedikleri yemklerin fotoğraflarını çekmeleri ile oluşan bu diyet albümü sayesinde online bir “İyi Yaşam Günlüğü/Albüm” oluştuğuna da dikkat çekiyor.

Teknolojik Anneler olarak Anne Gözüyle görüşümüz;

Özellikle beslenme söz konusu olduğunda, internet inanılmaz derecede kafamızı karıştırabiliyor. Bir sayfada önerilen bir bilginin, birbaşka sayfada tam tersi yorumlandığına şahit oluyoruz. Belki de sadece ‘okuduğuna inanmak’ bile, sağlıklı beslenmiyor olmaktan daha büyük sorunlara sebep olabiliyor. Kaynağını bildiğimiz bir bilgi o kadar mühim ki. Bilgiye uygulama üzerinde eriştiğinizde, ilk ağızdan çıktığını biliyor, akedemik ve deneyimsel birimkimlerin sonucu paylaşıldığından emin oluyorsunuz. Birebir etkileşimde bulunabileceğiniz, sosyal medyada aktif, ulaşılabilir ve günceli yakalamayı başarabilen Dilara Hanım’ı biz de tebrik ediyoruz.

Dilara Koçak uygulamasını ücretsiz olarak indirmek için ;

iOS için App Store linkine, Android için Google Play‘ e tıklayabilirsiniz.

Dilara Koçak web sayfası : www.dilarakocak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.