Nine ile arkadaş bulma

Çok değil, daha çok kısa süre önce neredeyse tüm Instagram hesaplarında gördüğümüz bir mini uygulama vardı, #2015bestnine. İşte bu uygulama aslında bir ısınma turuydu ve aynı ekibin yaptığı Nine isimli arkadaş bulma uygulaması 1 Şubat itibariyle çıkıyor!

nine_logoBir dating uygulaması Nine

İşin aslı şu, bir dating uygulaması üzerinde çalışan yaratıcı ekip, son düzlüğe girdiğinde deneme amaçlı bir uygulama yayınlıyor. #2015bestnine isimli bu uygulama, burada da anlattığımız gibi son 1 yılın fotoğraflarından 9 tanesini seçip kolajlıyor ve sosyal medya hesaplarında paylaşmana imkan tanıyordu. Seçilen fotoğraflar en çok beğenilen fotoğraflardan evet ama, uygulamanın asıl yaptığı sadece fiziksel özelliklerinizle değil, paylaştıklarınızla kendinizi ifade edebilmenize imkan tanıması. Yani 9 karelik bütüne baktığınızda, o kişi veya marka hakkında, ilgi alanları ve paylaşım tarzı hakkında az çok bilgiye sahip olabiliyorsunuz. Bu kısmı neden uzatarak anlattığımıza gelince..

Nine ile Instagram’da ortak zevklere sahip olduğun kişilerle tanış!

Yukarıda anlattığımız mantık üzerine kurulu bir algoritma ile bu aplikasyon, Instagram‘da en anlaşabileceğin kişilerle arkadaş olmana imkan sunuyor. İlgi alanları, yaşadığın yer, gidilen mekanlar, konular, hobiler gibi ortak noktaların bulunmasına, paylaşılan instagram fotoğrafları zaten imkan tanıyor. Hashtag (#) kullanımı da çok etkili.

Nine nedir?

Bir dating uygulaması evet ancak ‘kız/erkek sevgili bulma’ amaçlı değil, arkadaş bulmaya zemin hazırlıyor.

Tüm dating aplikasyonlardaki gibi fiziksel özelliklerin ön planda olduğu tek bir görseli değil, instagram’daki günlük paylaşımları baz alıyor.

İlgi alanları, hayat tarzları, hobileri, paylaşımları benzer kişilerin kaynaşmasına imkan tanıyor.

Nine indir : iOS kullanıcıları bu linkten indirilebilir http://getnine.co, Android kullanıcıları Şubat ortasını beklemek durumunda.

Nine nasıl kullanılıyor?

 1. Instagram hesabınla giriş yap.
 2. Nine sana diğer Instagram kullanıcılarını 3×3 adet fotoları ile önerecek.
 3. Parmağını sağa kaydırarak bir profili beğenebilirsin. Tüm beğeniler gizli!
 4. Ancak ‘like’ işaretlediğin hesap da senin hesabını beğendiyse, yani karşılıklı beğeni yapıldıysa o zaman uyarı geliyor ve mesajlaşmaya başlayabiliyorsun.

#2015bestnine baskı hediyesi!

Nine’ın çıkışını kutlamak amacıyla seçilecek 2000 kişiye kendi fotoğraf kolajları hediye olarak gönderilecek. Dünyanın her bir köşesindeki kullanıcılara açık bir çekiliş bu. 28Şubat’a kadar bu linkteki sayfadan başvurulabilinir!

nineA short summary in English 

Nine App is out!  What is Nine?

How do you describe your self to a total stranger? Not asking your physical appearance but what is your character and your individuality as a person?

“Nine is a new dating app for Instagrammers that lets you match with people based on their individuality and character rather than physical appearance or status.” says the developers. And for that there’s no better way to use Instagram pictures, where people represent their interests and their own individual style. Clever!

Nine is only for Instagrammers and it’s not just a ‘hook up’ app, it’s making your way to start a clean connection.

Nine is available here.

Remembering #2015bestnine campaign from the same developers:

 • #2015bestnine was a huge success as a dating app campaign.
 • Over 125,000 people have already pre-signed for a “nine” account
 • 70+ million page views in 10 days
 • 1.7+ million people shared on Instagram including First Lady Michelle Obama and Donald Trump
 • 75% of those identifying as female which is extremely rare in terms of dating apps
 • The average age range was between 18 to 24 years old.

Free giveaway to celebrate the release of Nine:

 • To mark the release of Nine, they’re giving away prints of 2015bestnine collages to 2,000 people who’ll be chosen in a draw.
 • Applications welcome until the closing date on February 28th, 2016.
 • To apply, please visit official website at http://getnine.co.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.