Teknolojik Anneler Dijital Girişimcilik Rehberi

İşini dijitale taşımak ya da artan işsizlik koşullarında gelir elde etmek için dijitalde iş kurmak zorunda kalan kadınlar için hazırladığımız Dijital Girişimcilik için Rehber serimizi sonunda sizlere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Uzun bir süredir üzerinde çalışmamıza rağmen, hastalıklar, aile halleri, ülke halleri gibi bir sürü beklenmedik sorun sebebiyle sizlere ulaştırmamız gecikse de, içimize sinen bir şekilde karşınızdayız.

Sizlerden gelen yorumlar ve gözlemlerimize göre bu tarz eğitim videolarının muadilleri genelde hem ücretli hem de anlaşılması zor bir teknik dilde olduğu için, zaten zor zamanlardan geçen kadınların bu içeriklere ulaşması, ulaşsa da verimli bir şekilde anlaması mümkün olmuyordu. 10 Videodan hazırladığımız bu video serisi ücretsiz olarak tüm kadınların erişimine açık olacak. Bütün içeriklerimizde olduğu gibi,  bütün bilgileri sadeleştirilmiş, anlaşılır, gündelik dille oluşturmaya çalıştığımız için de daha çok kadına daha çok fayda yaratacağını tüm kalbimizle diliyoruz.

Video serimizin başlıkları ve anlatıcıları şöyle;

1- Dijital Girişim İçin Başlangıç Stratejisi Oluşturmak  – Derya Divrikli

2- Sosyal Medya Reklam Yönetimi – İpek Süer

3- Temel Bulut Ofis Programları – Derya Divrikli

4- Dijital Pazarlama – İnfluencer Marketing – İpek Süer

5- Kullanıcı Dostu E-Ticaret Sitesi Yapmak – Zuhal Bozdağ

6- WordPress ile Kendi Sitenizi Yapmak – Zuhal Bozdağ

7- Temel Sosyal Medya Eğitimi-1 – İlden Dirini 

8- Temel Sosyal Medya Eğitimi 2- İlden Dirini

9- Temel İnternet Okuryazarlığı – İlden Dirini

10- İlham Veren Başarı Hikayesi – Perihan Çıragöz 

 

Teknolojikanneleri kuran iki kadın olarak yola, hedef kitlesi ile aynı sorunları yaşayan bireyler olarak çıktık, bu nedenle tüm içeriğimizde “öğreten” değil, “birlikte öğrenen” ve sadeleştirilmiş bir dil kullanmayı esas aldık. Tek başına kurtuluşun olmayacağına inanan kadınlar olarak hep beraber aydınlığa çıkabilmek adına küçücük de olsa bir katkımız olursa ne mutlu bize…

Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı nedir?

AB Türkiye Delegasyonu’nun hayata geçirdiği Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı, sivil toplum örgütü ve aktivistlerin hak temelli çalışmalarını destekliyor. Sivil toplum örgütlerinin, ağların ve aktivistlerin AB programlarına yenilikçi, esnek ve kapsayıcı bir şekilde katılımını sağlamak için pratik yöntemler sunarken, teknik destek de sağlıyor.

İlgili konularda hap bilgiler bulabileceğiniz Dayanışma Ekranı videoları tam izleme listesine bu linkten 

Dijital Girişimcilik Rehberi videolarının tamamına da bu linkten ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.