Ayşe Arman Teknolojik Anneler röportajı

Şarjları hiç bitmeyen anneler!

Böyle atmış başlığını yazının Ayşe Arman. Heyecanla beklediğimiz bir yazıydı itiraf ediyoruz, bizi bilen biliyor hala ilk günkü gibi (hatta belki daha çok!) geriliyoruz röportajlardan, tv ve fotoğraf çekimlerinden. Ama kendisiyle bunu hiç yaşamadık, doğruya doğru! İnanılmaz cana yakın ve o kadar profesyonel yaklaşıyor ki, bulunduğu ortam sıfır gerilimli oluyor desek yeri.

Dijital kadın konferansında Derya aynı sahneyi paylaşmıştı kendisiyle. Burada uzun uzun anlatmıştık o zirveyi. Sahnede sohbet esasında da bu röportajın sinyalini vermiş, ‘Buradan bir röportaj çıkacak gibi duruyor’ demişti. Sendikalı kadın işçilere sosyal medya eğitimi vermesi, Anadolu’da çeşitli şehirlerde kadınlarla buluşup internet okuryazarlığı ve internet güvenliği sohbetlerimiz, ve benzeri diğer konular ilgisini çekmişti.

Kendisine bir de buradan çok teşekkür ediyoruz.

Ayşe Arman Teknolojik Anneler röportajı Hürriyet gazetesi; 

teknolojik-anneler (2)

– “Kadınlar da bal gibi anlar!” mı demek istiyorsun?
– Aynen öyle! Teknoloji hepimizin hayatını kolaylaştıran bir şey. Ama maalesef her zamanki, “Kadın anlamaz!” yargılarıyla, kadınların korktuğu, kaçındığı, uzak durduğu bir alan haline geliyor. Bizim teknolojikanneler’i kurma sebebimizi de bu. Bu yargıyı kırmak…

Röportajın tamamı bu linkte; Teknolojik Anneler

ayşe-arman-teknolojik-annelerayşe arman teknolojik anneler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.