Küçük Ev Aletleri İçin Pratik Bilgiler

su ısıtıcı

Hayatımızı kolaylaştıran; temizlik, yemek ve kişisel bakım ihtiyaçlarına yönelik olan küçük ev aletleri, hemen her evin vazgeçilmez parçalarıdır.

Tost makinesi, su ısıtıcısı, elektrikli süpürgeler, saç kurutma makinesi ve ütü gibi ürünler bu aletlere örnek olarak gösterilebilir.

Su ısıtıcı Ve Çay Makineleri Hakkında Bilgiler

1- Isıtıcı tabanında bulunan sudaki kirecin neden olduğu korozyona karşı en az 3 ayda 1 sirkeli veya limonlu su ile temizlemeyi ihmal etmeyin.

2- Bu küçük ev aletleri kapak ya da demliği yokken çalıştırıldığında ürün sürekli çalışır konumda olacaktır.

3- Su ısıtıcısına alabileceği maksimum su seviyesinden fazlası konulmamalıdır.

4- Çift güçlü ısıtıcı çay makinesinde, ürün içindeki su 1850 Volt gücünde ısıtıcıyla kaynar, kaynar tutma düğmesi basılı bir halde ise gücü daha az olan 185 Volt’luk ısıtıcı devreye girerek, suyun kaynar vaziyetini korur ve böylece etkin enerji tasarrufu sağlanır.

beko çay makinesi

5- Çay makinelerinde suyu kaynar tutma durumu çift ısıtıcıyla sağlanır.

Tost Makinesi Plakaları Temizliği

1. Pişirme işleminiz sona erdiğinde şebeke kablosunu prizden çıkartıp cihazın üst pişirme plakasını açık bir şekilde soğumaya bırakın.

2. Pişirme plakası soğuduğunda yerinden çıkartın.

3. Pişirme plakalarının zarar görmemesi için elde yıkamayı tercih edin. Bulaşık makinesini kullanmamaya özen gösterin.

4. Yerinden çıkarttığınız pişirme plakalarını ılık suyun içinde yaklaşık 5 dakika bekletip yüzeyinde bulunan yiyecek kalıntılarını yumuşak bir süngerle temizleyin. Temizlik esnasında sert bir cisim veya kimyasal aşındırıcı temizleyiciler kullanmamaya dikkat edin.

5. Pişirme plakalarını, küçük ev aletleri için özel yapılmış taraklar ile temizleyebilirsiniz. Temizleme işlemi esnasında plakaları çizmemek için tarağı bastırarak kullanmamaya özen gösterin. Ayrıca temizleme tarağını asla sıcak yüzeyler üzerinde kullanmayın.

6. Yüzeyler üzerinde oluşabilecek çizikler yiyeceklerin birbirine yapışmasına neden olabilir. Böyle bir durumda plakaya birkaç damla sıvı yağ damlatarak temizlemeyi deneyin.

7. Cihazınızın dış yüzey temizliğinde sert ve çizici malzemeler kullanmayın.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.