Startup Istanbul 30 Eylül’de

Teknoloji ve internetle ilgili şirket kuran girişimcileri hızlandıran ve erken aşama yatırımlarını yapan Etohum‘un, teknoloji girişimcilerinin sayısını artırmak ve uluslararası networking ortamı yaratmak amacıyla 30 Eylül’de düzenleyeceği Startup İstanbul konferansına sadece saatler kaldı.

Startup Istanbul 30 Eylül’de Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda

Bölgenin en büyük networking etkinliği Startup İstanbul’un ana sponsoru SAP Innovation Center Türkiye oldu. Böylece Startup İstanbul’a katılan büyük veri girişimcileri, SAP Startup Focus programına dahil olabilme şansı elde edecekler.

Aralarında Silicon Valley Bank, Twitter, Amazon, PayPal, IBM gibi şirketlerden 40’dan fazla konuşmacının yer alacağı, 3 ayrı salonda oturumun süreceği büyük buluşmada 100 startup ve 100o katılımcı yer alacak. Programın içeriğine http://startupistanbul.com/program adresinden ulaşabilirsiniz.

SAP Innovation Center Türkiye ne yapar?

Esas ihtiyacı ortaya çıkararak daha uygun çözümler geliştirmek adına “design thinking” yaklaşımını kullanıyor ve  Türkiye’deki yaratıcılık ve Ar-Ge potansiyelini global düzeyde inovasyonlara dönüştürmeyi hedefliyor. Dünyanın en büyük kurumsal yazılım şirketi olan SAP’ye ait 25 bin yazılımcıdan oluşan Ar-Ge ağının bir parçası olan bu merkez,  kamu ve özel sektörle birlikte çalışarak kurumların büyük veri problemlerine yazılım çözümleri üretecek.

Startup Istanbul web sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.