Turkcell ile Türkiye’yi Büyüten Kadınlar Buluşması

turkiyeyi-buyuten-kadinlarTurkcell, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü geleneksel hale getirdiği “Türkiye’yi Büyüten Kadınlar Buluşması” etkinliğiyle kutladı. İş, sanat, medya, siyaset dünyası ile akademik camiadan 600 kadın liderin katıldığı etkinlikte, Teknolojik Anneler olarak biz de vardık. Salonu dolduran yüzlerce başarılı kadın ile ne kadar gururlandığımızı, ne kadar güçlü ve umutlu hissettiğimizi anlatmak güç… Buluşmanın içeriğine
geçersek;

Açılış konuşmalarını Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş yaptı. Selen Hanım sözlerinde Turkcell Ekonomiye Kadın Gücü projesinde 68bin kadına ulaştıklarını, hedeflerinin 100bin kadına ulaşmak olduğunu açıkladı. Kardelen projesinden başarı hikayeleri ve duygusal, etkileyici videolarla konuşmasını tamamladı.

Selen Kocabaş ayrıca sahneye Filli Boya’nın genç yöneticisi Gözde Akpınar’ı çağırarak, #Özgecan için ekranları karartan düşüncesi için özel bir plaket verdi. Gözde Hanım, ‘Bu bir reklam değildi, içimdeki sessiz çığlıktı’dedi.

Sahneye ikinci çıkan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’di. Şahin, ‘Şehrimin ilk kadın milletvekili, bölgenin ilk bakanıyım’ dedi ve ekledi; ‘Hangi partiden olursa olsun, daha çok kadının alana girmesi ve rekabeti yönetmesi gerekiyor’

Etkinliğin ikinci bölümünde “Fark Yaratan Kadınlar” söyleşisi düzenlendi. Cüneyt Özdemir’in moderatörlüğünde Candan Erçetin, Ahu Serter, Dilek Livaneli ve Galya Frayman Molinas soruları yanıtladılar ve kdın olarak göğüsledikleri güçlükleri anlattılar.

Coca- Cola Türkiye Kafkasya ve Orta Asya Bölüm Başkanı Galya Frayman Molinas ‘CocaCola olarak işe alımlarda kadınlara pozitif ayrımcılık uyguluyoruz. Bir kadın ve erkek eşit donanımdaysa, kadın olanı tercih edebiliyoruz’ dedi.

3 çocuk annesi girişimci Ahu Serter, çocuk mu iş mi sorusuna ‘Vicdan azabı kadınların laneti ve düşmanı, bundan vazgeçmeliyiz’ dedi, çalışmayı çok sevdiğini, anneliğini etkilediğini düşünmediğini belirtti.

Tüm salonu en çok etkileyen konuşmacılardan Aylin öğretmen, Aylin Livaneli ise dünyanın en iyi ilk 50 öğretmeni arasına giren ilk ve tek Türk öğretmen olma hikayesini, atandığı köyde yaşadığı sorunları anlattı ve başardıkları ile büyük alkış aldı.

Bu etkinlik ile ilgili paylaşımlarımızın tamamını twitter hesabımızdan ve #TurkiyeyiBuyutenKadinlar hashtag’i ile takip edebilirsiniz.

candan-ercetin-turkcell

 

ahu-serter-turkcell

GALYA-FRAYMAN-MOLİNAS

 

 Dilek-Livaneli-öğretmen

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.