Okulun ilk gününü fotoğraflamak

Fotoğraf çekmek, paylaşmak, anı ölümsüzleştirmek sadece Teknolojik Annelerin değil, tüm annelerin en sevdiği iş değil midir?

İşte size ‘Okulun ilk günü’ fotoğrafınızı daha özel hale getirmeniz için bir kaç fikir;

ilkgun

Okulun ilk günü için fotoğraf fikirleri

• Bir klasik: Bunun için 3.bir kişiye ihtiyacınız var, ya da makinanızı otomatik seri çekime kuracaksınız. Anne-baba-çocuk, çocuğunuzu okula uğurlarken poz vermeden, en doğal halinizle o ilk vedalaşma anınızın görüntülenmesi. Duygusal anlar.

• okulun-ilk-gunuHer sene tekrarlanabilir bir örnek: Çocuğun elinde bir A4 kağıt ve üzerinde Okulun ilk günü vb bir mesaj yazıyor, tarih yazıyor. Evinizin, apartmanınızın veya okulun kapısında çekebilirsiniz. Bunun bir level üstü nedir, elinde kara tahta tutabilir, birlikte hazırladığınız resimli/boyalı bir karton tutabilir, internetten güzel bir görsel bulabilirsiniz, yaratıcılığınıza kalmış.

• Tek başına, yeni yolunda : Okula gidiyor, arkasını dönmüş yürüyor veya servise biniyor. İşte o anı yakalamak. Sırtında ya da elinde kocaman çantası, yepyeni giysileriyle  efsane bir görüntü yakalayabilirsiniz.

• Eğlenceli: Evin dışında bir yerlerde, örneğin yakın bir parkta veya okulun bahçesi de olabilir- tebeşirle istediğiniz mesajı yazmak ve mesajın yanında okul kıyafetleri ile çocuğunuzu görüntülemek.

• Efor ister: Okula biraz erken gidip veya bir kaç gün öncesinden hazırlanarak çekim yapmak. Örneğin izin alıp bir sırayı okulun bahçesine çıkarmak,güzel ışık alan bir noktaya koymak ve anı yakalamak. Sınıfta çekseniz de çok güzel olur tabii, fakat çocuğu tek yakalamak zor olabilir.

Vakit geçip gidiyor, sonradan ‘Keşke yapsaydım!’ demeden, haydi anneler iş başına!

Örnekler hayal gücünüzle sınırlı. Siz de fikirlerinizi #teknolojikanneler etiketiyle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.