Mobil meditasyon uygulaması

Kullanıcılarının yüzde 80’inin kadınlardan oluştuğu söylenen rahatlatıcı bir meditasyon uygulaması , MeditasyonApp’i tanıyoruz bugün. Dijitalliğin tam ortasında yaşarken, mobil cihazlardan uzak bir hayat hayal edemezken, telefonla rahatlama boyutu biraz düşündürücü değil mi ?

Uzaklaşmak kaçınılmazsa madem; yenileneceğimiz, sağlığımıza ve ruhumuza faydalı olabilecek uygulamaları denemeye vakit ayırmak, belki de çok iyi gelebilir?

meditasyon-uygulaması

Peki Neden Meditasyon ?

Gün içinde yaşadığımız olumsuzluklar, stresli bir iş günü, tüm günü ev işleriyle geçirmenin yorgunluğu, okuldan biraz keyifsiz gelen çocuğumuzu mutlu etmeye çalışırken harcadığımız enerji, uykusuzluk, özel bir dönemden geçiyor olmamız, hem iş hem de ev koşuşturmasında geçen günlerimiz gibi birçok şey sayabiliriz değil mi ? Bunların hepsi mutsuz uyuyup, mutsuz uyanmamıza neden olabilecek etkenler. Özellikle sürekli düşünen, planlayan, sorumluluk duygusu fazla gelişmiş, detaycı bir anne isek :)

Bunların içindeyken bazen kendi içimizle yüzleşmeyi es geçebiliyoruz, sürekli düşünüyoruz, yoruluyoruz, bir süre sonra odağımız azalıyor, yaşam kalitemiz düşüyor.

Periyodik hale getirerek, mesela uyumadan önce bu uygulamayı kullanırsanız, faydası kaçınılmaz.

UYGULAMA ÖNERİSİ: MEDİTASYON

meditasyon app uygulamasıUygulama Nasıl Çalışır ?

Kategoriler / Koleksiyonlar alanında;  “”Başlangıç” ya da “Duygularını Yönet” menüleri ile çeşitli duygulara göre deneyimler yaşayabileceğiniz bölümler mevcut.

“Hemen Başla” alanında arabada, yürürken, öfkeliyken uygulayabileceğiniz egzersizler var.

Hamileler, anneler hatta çocuklar için bile destekleyici egzersizler mevcut, çok da keyifli.

Nefes egzersizleri de yapabileceğiniz bir Sayaç menüsü de var, süreyi başlatıp kullanabilirsiniz.

Uygulamanın sosyal medyada paylaştığı populer meditasyonlar arasında genelde “kabul etmek, endişe, öfke, uykusuzluk” başta geliyor.

Yedi7o isimli geliştiriciye ait uygulamanın Instagram hesabı : https://www.instagram.com/meditasyonapp/

Uygulama ile ilgili geri dönüşlerinizi yorum olarak bekliyoruz! Stressiz, huzurlu, endişesiz ve keyifli günlerimiz olsun…

Mürvet HALİDİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.