Ocak ve davlumbaz birarada, Flow-in

Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve tüketicilerin ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda inovatif ürünler geliştiren Silverline’ın, ilk hibrit tasarımı Flow-in’in tanıtımındaydık. Özellikle mutfakta yeriniz darsa ve / veya pratik çözümler sunan modern tasarımları seviyorsanız, bu ürünü seveceksiniz. Ocak ve davlumbazın birarada olduğu Flow-in’i tanıyalım

Flow-in : TEK YÜZEY İKİ PERFORMANS

Teknoloji insanların ihtiyaçlarını, alışkanlıklarını, yaşam stillerini hızla değiştirmeye devam ediyor. Bilgiye erişim kolaylaşıyor, hız artıyor ve fiziksel yorgunluklar azalıyor. Hayatın her alanı teknolojiden nasibini alırken mutfaklar, teknolojiyi keyif ve konforla buluşturan en özel alanlar olarak öne çıkıyor. Yemek yapmak bir keyif, estetik unsurlarla donatılmış mutfaklar ise yaşam alanlarında yaratılan ayrıcalık duygusunun simgesi oluyor. Bu ayrıcalıklı dünya, yeni nesil yaşamın en önemli parçası olarak geleceğe göz kırpan teknolojileri hayatımıza sokuyor.

Tüketici aynı anda birkaç ürünü kullanmak, hızlı olmak istiyor. Yemek pişirirken koku mutfağa yayılmadan yok edilsin istiyor. Dar alanda şık bir tasarım görmek istiyor.  Ve en önemlisi bilinçli tüketici artık çevreye duyarlı ve enerji tasarruflu ürün kullanmak istiyor. Teknolojiyi yakından takip eden ve tüm bu beklentileri dikkate alan Silverline, uzun AR-GE çalışmalarından sonra Flow-in’i geliştirdi. Önce Avrupa’da satışa sunulan, tasarım ve teknolojisi ile tüketicilerden tam not alan Flow-in artık Türkiye genelindeki mağazalarda tüketiciyle buluşuyor. Silverline Ankastre’nin mutfaklar için ürettiği ilk hibrit ürün özelliğini taşıyan Flow-in, tek gövdede 2 fonksiyonu birleştiriyor. Ocak ve davlumbazın mükemmel bir entegrasyonu olan ürün, formlandırılmış üst paneli ile ocağa ve mobilyaya bütünsel bir uyum sağlıyor.

Markaların başarıları artık “yeni ürün veya iyi kampanya” ile değil yarattıkları inovasyon, teknoloji, tasarım ile ölçülüyor diyen Silverline Ankastre Marka Direktörü Dilek Kosova sözlerini “artık tüketici sadece ihtiyacının karşılamasını değil daha fazlasını bekliyor. Bugün her üründe tasarımın satın alma kararında büyük etkisi var. İyi bir tasarım pek çok faydayı da beraberinde getiriyor; konfor, kullanım kolaylığı, keyif, şıklık… Silverline olarak bizler de trendleri, tüketici alışkanlıklarını yakından takip ediyoruz. Pazar ihtiyaçlarına yaratıcı çözümler, yenilikçi ürünler sunmak için çalışıyoruz. Bugün tüketiciyle buluşturduğumuz Flow-in’de bu çalışmaların meyvesi… Detaylı pazar analizleri ve uzun AR-GE sürecinden sonra ortaya çıkardığımız Flow-in Avrupa’da yoğun ilgi gördü. Türk tüketicilerden de olumlu tepkiler alacağımızdan eminiz. Ankastre teknolojisindeki geleceği bugünden yazıyoruz. Türkiye’de ve dünyada teknoloji, tasarım ve fonksiyona yönelik yeniliklerde öncü olmaya devam edeceğiz” şeklinde tamamladı.

Pişirme sırasında kokusuz, mükemmel ortamlar…

Tek bir yüzey üzerinde birleşen ocak ve davlumbaz; pişirme alanına fonksiyonel bir güç sağlarken, aynı zamanda mutfaklara estetik bir değer kazandırıyor. Flow –in, pişirme sırasında buharın doğrudan tahliye edilmesini sağlayarak, pişirme alanında mükemmel bir ortam oluşturuyor. A enerji sınıfında olan çevre dostu bu ürünün açılı panelleri her iki göz için de çekiş performansını en üst seviyeye çıkarıyor.

Küçük mutfaklarda kullanım rahatlığı…

Bu kombinasyonda 52cm’lik bir indüksiyonlu ocak, 60cm’lik bir tezgahın standart derinliğine mükemmel bir şekilde adapte oluyor. Bu özelliğiyle Flow-in küçük mutfaklarda da kullanım rahatlığı sunuyor. İndüksiyonlu ocakta pişen yemeğin buharı, aynı yüzeyde olan davlumbaz tarafından çekiliyor. İndüksiyon ocağın yüzey algılama özelliği ile sol bölümündeki pişirme alanı büyük tava ve tencerelerin kullanımı için geniş bir alan oluşturarak, ısının eşit dağılmasını sağlıyor. Ocağın sağ bölümünde iki ayrı pişirme alanı yer alıyor. Bu alanlar için pişirilen yemeğe göre ısı derecelerini ayarlamak mümkün oluyor. Bu yenilikçi konsept sadece geleneksel mutfaklar için değil, tavan tipi davlumbazların montajının mümkün olmadığı ada tipi mutfaklar için de uygun.

Aldığı ödüller mükemmel tasarımının kanıtı…

Dünyanın en geniş kapsamlı ve tüm dünyada kabul gören yarışması Plus X Awards, Flow-in ‘i 2016 yılında kullanım kolaylığı, fonksiyonellik, yüksek kalite ve tasarım alanında 4 ayrı ödüle layık görerek tüm özellikleri ile mükemmel bir ürün olduğunu tescilledi.  Ayrıca aynı yıl Plus X,  bu özel tasarımı “2016/2017 yılının en iyi ürünü” ödülüyle de taçlandırdı.  Böylece Flow-in aldığı bu ödüllerle tasarımının mükemmelliğini kanıtlamış oldu.

Mutfakların yükselen yıldızı ankastre…

Mutfaklar, akıllı cihazlar, birbiri ile entegre kullanıcı dostu ürünlerle bireylerin buluşma noktası ve sosyalleşme alanları olurken, ankastre de tasarım ve teknolojiyi estetik unsurları katarak çok iyi kompoze etmesiyle son yılların yükselen trendi oldu. Sektör hızla büyüdü. Ankastre, yeni yaşam tarzının sembolü olurken minimal çözümler sunması ile daha çok tercih edilmeye başladı.  Fonksiyonların artması, entegre teknolojilerin hızla gelişmesi mutfaklarda değişim aralıklarını da kısalttı. Eskiden belki 20 yıl kullanılan mutfak ve mutfak ürünleri artık daha kısa sürelerde değiştiriliyor.

#tekyüzeyikiperformas #silverlineflowin

*Basın bülteninden faydalnılmıştır.

 

2 thoughts on “Ocak ve davlumbaz birarada, Flow-in

  • yemek yaparken bazı kokular dayanlımaz olabilir bu iyi bir şey kullanım rahatlığı doğuyor.

    Yanıtla
  • Gerçekten çok enteresan bir tasarım olmuş.
    Mutfaklar genellikle davlumbazlara göre dizayn edilir ama. Yani bu tümleşik tezgahı kullanabilmek için mutfağı özel tasarlamak gerekir.
    Kullanım alanının az olacağını tahmin ediyorum ama imkanım olursa mutlaka bundan bir tane edinirim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.