kodlama kursu

Uluslararası Kodlama Okulu artık Türkiye’de!

8 – 17 yaş çocuklar için
Uluslararası Kodlama Okulu artık Türkiye’de!

Uzaktan eğitimin hayatımızın bir parçası haline gelmesi ile birlikte, biz iki anne olarak en az herkes kadar zorlanıyoruz. Artık 10 yaşına gelmiş ve karantinada her nevi ekrandan uzak tutmaya çalıştığımız çocuklarımız için sürekli yeni şeyler araştırıyoruz. Amaç olarak değil, araç olarak internet kullansınlar istiyoruz, bunu her fırsatta dile getirdiğimizi sizler artık biliyorsunuz. Çeşitli oyunlar ve yaşlarına uygun içerikler ile kodlama ile ufak ufak tanıştırmıştık onları. Ancak şu an yaşları itibari ile de hem bir yandan çevrimiçi olsa da sosyalleşsinler hem de kodlama becerilerini biraz daha geliştirsinler istiyoruz.

Projeler üretmek gibi, yaratıcı düşünceyi destekleyici, devamlılığı olan, girişimcilik becerileri kazandıran, bir yandan da eğlenceli bir atölye arayışında ilen Algorithmics Yazılım ve Kodlama Okullarını ile tanıştık.

Algorithmics Kodlama Kursları

Öncelikle Algorithmics Yazılım ve Kodlama Okulları eğitim programı, 7 dile çevrilmiş çocuklar için yaratıcı kodlama üzerine ders kitaplarının yazarı olan dünyaca ünlü programlama öğretmeni Derek Breen’in de dahil olduğu uluslararası eğitim uzmanları ekibi tarafından geliştirilmiş. Çocuklara, bilgisayar kodlarını anlamayı ve programlamayı öğretiyorlar. Eğitimin sonunda çocuklar, kendi oyunlarını ve animasyonlarını yapma becerisine sahip oluyorlar Bunu da her çocuğun kendi hızıyla öğrenmesini sağlayan interaktif eğitim platformu üzerinden yapıyorlar.

Yani çocuk online olarak evden atölyeye bağlanıyor, atölye arkadaşları ve öğretmeni eşliğinde öğrenimine başlıyor. Bir grupta en fazla 12 öğrenci oluyor ve öğretmenlerin her biri çocuklarla çalışma deneyimine sahip olmakla birlikte, programlama ve kodlama konusunda profesyoneller.

Biz de bu yıl ortaokula başlayan çocuklarımız Aze Çınar ve Bulut’u deneme dersine soktuk ve öğretmenlerimizin çocuklara nasıl kodlama yapılacağını içtenlikle öğrettiklerine, programa tutku ile bağlı olduklarına birebir şahit olduk. Dünya genelinde 25 ülkede, 150binden fazla çocuğa ulaşmış olan bu programın başarısı şans değil, tecrübe etmiş olduk. Kendilerinden okurlarımız için avantajlı üyelik de istedik ve bizi kırmadılar…

Teknolojik Annelere Özel %20 İndirim!

Siz de çocuğunuz Algorithmics Yazılım ve Kodlama Okulları programlarından denesin isterseniz, hemen bugün buraya tıklayarak deneme dersi için kayıt oluşturabilir, arzu ederseniz TEKNOLOJİKANNELER kodu ile %20 avantajlı üyelik başlatabilirsiniz. Bizler de Aze ve Bulut programda ilerledikçe deneyimlerimize yer veriyor olacağız. Takipte kalın.

Sorularınız veya önerileriniz için ;
Tel: 0212 909 96 99 Mail: info@istanbulalgoritma.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.