Çocuklar tasarlıyor, Imaginarium Üretiyor!

IMAGINARIUMImaginarium, bizim severek takip ettiğimiz bir İspanyol markası. Daha mağazalarına girerken yetişkin kapısının yanında bir de minikler için kapı bulunuyor ve ilk anda kalbinizi kazanıyor anlayış. Imaginarium şimdi de oyuncak sektöründe devrim niteliği taşıyan bir yeniliğe imza atıyor; çocukların evden kendi oyuncaklarını tasarlamasına olanak sağlayan yeni 3D baskılı oyuncak serisi ‘Imaginieer’ geliyor!

Çocuklar artık oyuncaklarını kendileri tasarlayacak, Imaginarium üretecek!

Kurulduğu günden bugüne DNA’sının ayrılmaz parçası olan yeni ürün geliştirme misyonu neticesinde bugün Imaginarium, oyuncak dünyasında çığır açan yeni serisi Imaginieer ile çocuklara kendilerine özel bir oyuncak yaratma ve tasarlama fırsatı sunuyor. Bu sayede Imaginarium, hem çocuklar için kişiselleştirilmiş ürünler sunuyor, hem de 3D baskılı oyuncakların gelişmesi ve oyuncak dünyasının geleceği için çok önemli bir adım atıyor.

İspanya’da gerçekleşen dünya lansmanını biz de canlı olarak ‘livesteam’ aracılığı ile izledik, üstelik Imaginarium CEO’su Felix Tena’ya bir de soru yönelttik. Aşağıda okuyacağınız özellikler dışında, takılıp çıkartılabilen parçaların da ilerde tasarımlara eklenip eklenemeyeceğini sorduk. Tena, ‘Çocukların hayalleri ne kadar genişse biz de o kadar büyük çerçeveden bakacağız, sınırlarımız yok’ dedi ve ekledi;

“Çocuklar için yepyeni bir üretim ve tüketim modeli olan Imaginieer, Imaginarium’un ‘oyunla öğrenme’ felsefesinin bir yansımasıdır. Çocuklar için kolay ve ulaşılabilir bir şekilde 3D teknolojisinin oyuncak sektörüne girmesine öncülük ettiğimiz için çok mutluyuz.”

Ayrıca lansman esnasında, konuk olarak çağırılmış bir çocuğun bilgisayarda yapmak istediği arabayı dilediği gibi tasarlayıp, dakikalar sonra eline almasına da şahit olduk. Tahmin edebileceğiniz gibi çocuklar, oluşturulan internet sayfasına girecekler ve uygulama sayesinde istedikleri aracı, takıyı, vb, kişiselleştirerek sipariş verecekler. Bültene göz atalım;

oyuncak print etmekÇocukların Hayalleri Imaginarium Teknoloji ile Hayat Buluyor

Çocuklara, özel tasarım aşamasından 3D olarak basımına kadar tüm oyuncak üretim sürecine ilk kez katılma fırsatı verecek Imaginieer, 5+ yaş çocuklar tarafından rahatlıkla kullanılabilecek kullanıcı dostu bir yazılıma sahip. Serinin piyasaya sunulan ilk aşamasında, çocuklar, imaginieer.com web sitesi ile bir takı veya oyuncak arabayı tasarlayabilecek ve beğenilerine göre uyarlayabilecekler. Tasarımı tamamladıklarında, hayal ettikleri oyuncağın gerçeğe dönüşmesi için Imaginarium ‘sihir fabrikası’na gönderecekler ve ardından birkaç gün sonra baskının ne zaman başlayacağı ve oyuncağı ne zaman teslim alacakları kendilerine bildirilecek.

Imaginarium, 3D teknolojisini, çocukların üretim sürecine katılmalarını sağlayan çığır açan bir konseptle uygun bir fiyatta sunuyor. Dahası, 3D baskıyı ve ömür boyu keyfini çıkarmak üzere 3D baskılı oyuncağı nasıl tasarlayacaklarını öğrenmeleri için kolay bir yol sunuyor.

Imaginarium CEO‘su Félix Tena’ya göre Imaginieer çocuklara kendi oyuncağını tasarlama zevkini de sunuyor: “Çocuklar için yepyeni bir üretim ve tüketim modeli olan Imaginieer, Imaginarium’un ‘oyunla öğrenme’ felsefesinin bir yansımasıdır. Çocuklar için kolay ve ulaşılabilir bir şekilde 3D teknolojisinin oyuncak sektörüne girmesine öncülük ettiğimiz için çok mutluyuz.”

Çevre dostu 3D baskı sayesinde çocuklar her zaman olduğu gibi emin ellerde!

Imaginarium tarafından oyuncaklar için kullanılan 3D baskı, sadece üretim imkanları dünyasına açılmakla kalmıyor, ayrıca çevre dostu olmaya da devam ediyor.

Imaginieer takı ve arabaları, biyolojik olarak parçalanabilir plastik bir metal olan PLA’dan yapılıyor. Ayrıca, 3D baskıda, ekstrüzyon işlemi ile madde tabakaları ekleniyor ve gerekli olandan daha fazla malzeme kullanılmıyor.

Imaginieer serisinin ilk ürünleri, 15 Ekim’den itibaren www.imaginieer.com web sitesinde tüm çocukları ve ailelerini bekliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.