Instagram Sponsorlu Reklam Verme

En çok tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olan Instagram’da reklam vermek, seçenekler akıllıca kullanıldığında çok verimli geri dönüş alabileceğiniz bir seçenek. 

Instagram’da sponsorlu reklam verme

İster büyük ister küçük ölçekli işletme olun, ister sadece sayfa tanıtım amaçlı kullanın, Facebook ve Twitter’dan sonra en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram’da vereceğiniz reklamlardan mutlaka etkileşim sağlayacaksınızdır. 

Instagram’da reklam vermek için öncelikle bir Facebook hesabınız olmalı ve Facebook Sayfalar’ı kullanıyor olmanız gerekli. Bu birincisi. Eylül 2016 sonundan beri ülkemizde de 30 ülke ile aynı anda başlayan uygulama sonrası, Instagram reklamları Facebook üzerinden ilerliyor.

İkinci olarak, Facebook sayfanız ile Instagram hesabını birbirine bağlamanız gerekiyor. İki hesap ilişkili olmalı. Hesapları bağlamak ile ilgili sorunuz varsa, bu linkteki yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Facebook hesabınız var, sayfayı Instagram hesabınızla birleştirdiniz, üçüncü olarak Instagram’ın en güncel versiyon olmasına dikkat edin. Daha güncel bir sürüm varsa, yükseltin.

Reklamınızı Power Editor üzerinden veriyorsunuz. Power Editor, Facebook’un reklam verme aracıdır.

Daha profesyoneller API kullanılarak kampanya oluşturmayı tercih edebiliyor.

 

Power Editor’da Instagram reklamlarını destekleyen bir kampanya oluşturmak için:

  1. Power Editor‘a gidin ve sayfanın üst kısmındaki Reklamları Yönetin sekmesine tıklayın.

  2. Sayfanın sol kısmındaki simgesine ve Kampanya Oluştur‘a tıklayın.

  3. Bir Kampanya adı girin, Satın Alma Türü olarak Açık Artırma‘yı seçin ve Instagram reklamlarını destekleyen bir reklam verme amacı seçin.

  4. Hazır olduğunuzda, değişikliklerinizi yayınlamak için yeşil renkli Değişiklikleri Gözden Geçir düğmesine tıklayın.

ADIM ADIM FACEBOOK’TA REKLAM VERME : Daha önceFacebook üzerinden reklam deneyiminiz yok ise; Facebook’ta reklam verme başlıklı yazımızda adım adım reklam verme işlemini anlatmıştık. Şimdi reklam yayınlanma seçeneklerine Instagram’ı ekleyebilir veya tanıtımı SADECE instagram’da yayınlayabilirsiniz.

Instagram reklam seçenekleri

Görsel olabilir ( 1:1 kare veya 1,9:1 dikdörtgen )

Video olabilir ( 30 saniye uzunluğunda, kare veya dikdörtgen )

Seçilmiş bir kaç görselden oluşan carousel formatı olabilir (slayt gibi)

Önemli: Gönderinizin sağ üst köşesinde SPONSORLU ibaresi görünecek ve akıştaki diğer gönderilerden bu şekilde ayrılacak. Görselin altında ise seçtiğiniz açıklama veya verdiğiniz link bulunacak.

 

Konu ile alakalı; Instagram istatistiklerini nasıl görebilirim?

 

One thought on “Instagram Sponsorlu Reklam Verme

  • ModaSky ‘da kolay bu

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.