Hard Rock Cafe İstanbul'da açıldı

Hard Rock Cafe İstanbul Açıldı!

Hard Rock Cafe Beyoğlu'da açıldı Hard Rock Cafe İstanbul, Beyoğlu’nda açıldı!

Dünyanın 36 ülkesinde bulunan Hard Rock Cafe sessiz sedasız İstanbul’da da açıldı. Hard Rock Cafe Türkiye’deki ilk şubesini 1998 yılında Ankara’da açmıştı. Ancak cafe kısa bir süre içerisinde kapanmış ve dünyada kapanan ilk Hard Rock Cafe olmuştu. Ankara’ya açılmasının nedeni ise şirketin prensip olarak önce ülkelerin başkentlerine şube açmalarıydı.

Yıllar süren bekleyişten sonra İstanbul’da açılan Hard Rock Cafe, Taksim’de tarihi ‘Sponeck Birahanesi’nin yerinde bulunuyor. Sponeck Birahanesi ise 1896 yılında ilk Türk sinema filminin gösterildiği yer olarak biliniyor. İstanbul’da açılan Hard Rock Cafe’de 3 adet bar bulunuyor. 300 kişiden fazla kapasiteye sahip olan İstanbul Hard Rock Cafe’nin partiler için özel odaları da var. Cafe aynı zamanda terasıyla da dikkat çekiyor.

İlk olarak 1971 yılında Londra’da açılan kafelerin sayısı İstanbul’la birlikte 144 oldu. Hard Rock Cafe’nin bu kadar popüler olmasının nedeni ise dünyaca ünlü müzik yıldızlarının sahnelerinde kullandıkları özel eşyaların, orjinal müzik aletlerinin ve giysilerinin mekanların duvarlarını süslüyor olması.

Restaurant açılış saati 12:00

Hediyelik dükkan açılış saati 10:00

Hard Rock Cafe İstanbul

Adres:
Asmali Mescid Mah.
Mesrutiyet Cad.
No:3 34430 Beyoglu
Istanbul/Turkey

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.