EVDE BİLİM MÜMKÜN

ÇOCUKLAR EVDEYKEN BİLİMİ YAPARAK YAŞAYARAK ÖĞRENMEYE DEVAM EDEBİLİR! NASIL MI?

Yıllardır eğitimde teknolojinin önemini vurguluyor ve sizlerin bu alandaki iyi örneklerle buluşması için çabalıyoruz. Tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi ile beraber uzaktan eğitim hayatımızda büyük bir yer kapladı. “Uzaktan eğitim, ama nasıl?” sorusu hepimizin gündeminde. Bu soruya en doğru yanıtlardan birini de Eğlenceli Bilim ekibi sağlamış oldu. Yaparak-yaşayarak öğrenmeden vazgeçmeden, teknolojiyi en başarılı şekilde entegre eden örneklerden birini Evde Bilim setleri ile sağladılar. Bu alanda nasıl fark yarattılar?

Yaparak-yaşayarak öğrenmeden vazgeçme!

Evde Bilim programları okul öncesi yaştaki çocukların bilimsel meraklarını artmasına; ilkokul ve ortaokul çağındaki çocukların bilimsel meraklarının artırmasının yanında fen bilimi ile ilgili işledikleri konuların pratik ve uygulamalı deneylerini yapmalarını sağlıyor. Böylece konular çocukların zihninde daha kolay somutlaşıyor ve dolayısıyla derslerdeki başarıları artıyor. Çocukların araştıran, sorgulayan ve bilimi eğlenerek öğrenen bireyler olarak yetişmeleri bilim eğitiminde her daim önceliklerden biri olmalı. Bunu yaparken çocukların evdeki diğer bireylerle birlikte deneyleri yapmalarını ve bilimin keyifli dünyasını birlikte korkmadan, nasıl yapacağım endişesi duymadan hayata geçirmelerine yardımcı oluyor.

Çocuklar uzaktan eğitim sırasında evde deneyleri nasıl yapacak?

Deney yapmak dediğimizde birçoğumuzun aklına okullardaki laboratuvarlar geliyor değil mi? Aslında bilim her yerde. Evimizde, sokağımızda, kullandığımız tüm araç gereçlerde bilim saklı duruyor. Evde Bilim setleri, hayatın içinde ama gizli görünen bilimi çocukların yaşamlarına katmalarını sağlıyor. Deneylerin hepsi çocukların ihtiyaçları ile doğrudan uyumlu. Küçük yaş düzeyleri için Bilimin Temel Kavramları setleri yer alırken, 3-6. sınıf düzeyleri için müfredatlı uyumlu deneyler bulunuyor.

Evde Bilim Setleri ile çocuklar deney yapmanın keyfine varıyor.

Deneylerin malzeme ve materyalleri evlere gönderiliyor. Malzemelerle beraber çocuk ve aileler baş başa kalmıyor tabii. Setlerin en dikkat çekici özelliği de burada gizli. Konu anlatımlı deney videoları ile hem deneylerin yapım aşamaları adım adım gösterilerek anlatılıyor hem de o deneyin arkasındaki bilim çocuklara detaylı açıklanıyor. Online portalda bu deney videolarının dışında sözcük oyunları, e-deney defteri gibi çeşitli dijital içerikler de yer alıyor.

Teknolojik Annelere özel indirim kodu

Siz de çocuğunuzun küçük yaşlardan itibaren bilimi yaşamına katmasını, yaparak-yaşayarak ve en değerlisi de eğlenerek öğrenmesini isterseniz Evde Bilim setlerine bir göz atın isterseniz. Tüm setler için geçerli, %15 avantajdan faydalanmak için TEKNOLOJİKANNELER kodunu, ekranda ilgili kısma yazmanız yeterli olacak. Setlere buradan göz atabilirsiniz.

Bilim dolu günler!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.