Çocuklar için Bilişim Zirvesi

çocuklar-için-bilişim-zirvesi

Haftasonumuzu bizi heyecanlandıran bir bilişim zirvesinde geçireceğiz.

TeknolojikÇocuklar  web sitemizin hazırlıkları sürerken bu seminerleri kaçırmamız düşünülemezdi!

Çocuklar için Bilişim Zirvesi nedir?

Teknolojiyle büyüyen değil, teknolojiye doğan çocukların günümüz toplumundaki yeri ve öneminin konuşulacağı bir zirve olacak ‘Teknolojiye Doğan Çocuklar’

Z kuşağı çocuklarının bugününü ve yarınını ele alan, konuşturan, teknolojinin geleceğimizdeki rolünü, tedbir ve tehdit konularını paylaşan ve aynı zamanda tartışma ortamı sağlayan, yepyeni iddiaların ortaya konacağı, yoğun içeriğin yanında daha da önemlisi kuşaklar arası iletişimde anne babaları bilgilendiren ve geleceğe hazırlayan iki günlük seminerler zincirinden oluşacak bu zirve.

Dijital yaşamın bir parçası olmaya mecbur kalan teknolojiye doğan çocuklar ve yeni nesil kuşaklar teknoloji ile yönetilen ve yaşanan bir dünyaya doğdular, hiç öğrenmediler, teknoloji hayatlarının bir parçası olurken, dijital kimliğe sahip oldular. Bu dijial kimlik dönüşümleri hem eğitim hem de sosyal hayatlarında çevrimiçi ve çevrimdışı bir applikasyon kimlik kavramını yarattı. Bu kuşak, açık adı ile “Application Kuşağı” olarak tanımlanırken ‘‘App Kuşağı’’ algısı oluştu ve 2014 yılında basılan ilgili yayınlarda da ‘’App Kuşağı’’nın dijital öncesi nesile göre çok daha dışa dönük bir nesil olduğu vurgulanmaktadır.Çocuklar için Bilişim Zirvesi, ‘’App Kuşağı’’ her bireyin kendi ekseninde bir teknoloji ve uygulama kimliği  olduğunu ve çoklu ekranlarda bu kimliği oluştururken nelerden etkilendiğini, hayatımızın her alanındaki bu teknolojinin çocuk dünyasındaki yarar ve zararlarını konuşturacak. Kuşkusuz, teknolojinin faydaları çocuğun hayatındaki her konuda başrolde… ve onlar yeni nesil teknolojik aygıtları hayatlarında ayrılmaz bir parça olarak görüyorlar.

ICT Summit NOW Bilişim Zirvesi, 2014 yılında Türkiye’deki konferans yapısını kökten değiştirdi ve Çocuklar için Bilişim Zirvesi 2015 doğdu.

2001 yılından bu yana yapılmakta olan Bilişim Zirvesi etkinlikleri, Türkiye’mizin dünyadaki bugünkü güçlü algılanışına yakışır şekilde organize edilmektedir. Bu etkinlik; gelecek planlarına yol gösteren – ipuçlarını paylaşan, teknolojinin çocuklar üzerindeki olumlu – olumsuz etkilerini tartışan, çok sayıda konunun uzmanı ve söz sahibi kişinin ulusal ve uluslararası işbirliklerini özendiren konu ve konuşmacılar ile Türkiye’de yepyeni bir kavram oluşturmayı hedeflemekte.

Çocuk Bilişim Zirvesine kimler katılabilir?

Anne babalar, çocuklar, gençler, öğrenciler, teknolojiyi üreten ve etkin kullanan şirketler, protokol, pedagoglar, doktorlar, yazarlar, eğitimciler, akademiler, sosyal sorumluluk projeleri, vakıf ve dernekler, danışmanlar, sağlık uzmanları, spor kurumları, bankalar, sanatçılar, eğlence ve müzik dünyası, bloggerlar, oyun sektörü, çocuk – genç tekstil üreticileri, gıda üreticileri, oyuncak sektörü ve çok daha fazlası..

Çocuk Bilişim Zirvesi nerede?

 Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü‘nde
23-24 Mayıs tarihlerinde
Adres: Kadir Has Caddesi Cibali / İSTANBUL
Tel: 0212 533 65 32
 

One thought on “Çocuklar için Bilişim Zirvesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.