Asus

tablet laptopAsus Hakkında

Dünyanın en iyi üç dizüstü bilgisayar sağlayıcısından biri olmasının yanı sıra dünyanın en çok satan ve en çok ödül kazanmış anakartlarının üreticisi ASUS, yeni dijital çağa yön veren bir şirkettir.

ASUS, ismini Yunan mitolojisindeki Pegasus’tan alır. Pegasus, bilgi ve ilhamın kaynağıdır, ASUS ismini aldığı bu kanatlı atın yaratıcı gücünden ilham alır.

ASUS, anakart sektöründe pazar payının yaklaşık %40’ına sahip olup, dünyanın bir numaralı anakart üreticisidir. 1989 yılından beri 420 milyonun üzerinde anakart satılmıştır. Böylece, bugün, her üç bilgisayardan biri ASUS anakart içermektedir.

Anakart, ekran kartı, optik sürücü, monitör, masaüstü, Eee Box ve hepsi bir arada bilgisayarlar, dizüstü, netbook, tablet bilgisayar, sunucu, multimedya ve kablosuz çözümler, ağ aygıtları ve cep telefonlarını kapsayan ASUS tasarımları ve ürünleri, geniş portföyü ile bugünün dijital evlerinin, ofislerinin ve bireylerinin ihtiyaçlarını tamamıyla karşılamaktadır. Gücünü yenilikten alan ve kaliteden ödün vermeyen ASUS, yenilikçi ürünleri ile 2014 yılında 4326 adet ödül kazanmış; Eee PC™ ile PC sektöründe çığır açan ürünlere imza atmıştır. Dünya çapında 13.600’den fazla personeli ve 4500 mühendisten oluşan birinci sınıf AR-GE ekibiyle ASUS, 2014 yılında yaklaşık 14.5 milyar dolar satış cirosu gerçekleştirmiştir.

Asus teknik destek ve mağazalar için bu linke tıklayabilirsiniz.

Asus resmi internet sayfası için; www.asus.com.tr

İlginizi çekebilir; Asus Zenfone serisi 

 

One thought on “Asus

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.