#1HayatDiliyoruz aşı kampanyası

1 Hayat Diliyoruz 10 yaşında #1HayatDiliyoruz

#1HayatDiliyoruz aşı kampanyası 10’uncu Yılına Giriyor

Yaklaşık 71 milyon anne ve bebeğin hayatını tehdit eden Anne ve Yenidoğan Tetanosu’nu ortadan kaldırmaya yardımcı olmak amacıyla, Prima ve UNICEF’in sürdürdüğü “1 Paket = Hayat Kurtaran 1 Aşı” kampanyası 2006 yılından beri istikrarla devam ediyor. Kampanya kapsamında satın alınan her UNICEF logolu Prima bebek bezi karşılığında UNICEF’e bir Anne ve Yenidoğan Tetanosu aşısı değerinde bağış yapılıyor.

Rakamlarla #1HayatDiliyoruz’u özetlersek;

  • 21 ülkede 71 milyon anne ve bebeği tehdit altında
  • 500 bin bebeğe ulaşıldı
  • 300 milyon aşı bağışlandı
  • 10 yıl geride kaldı

Kampanyaya destek vermek isterseniz UNICEF logolu Prima paketlerini satın almanın yanı sıra, sosyal medya hesaplarından #1HayatDiliyoruz etiketiyle paylaşım yapabilirsiniz. Sosyal medyadan #1HayatDiliyoruz etiketi ile yapılan gönderiler karşılığında Prima, UNICEF’e 1 aşı değerinde bağışta bulunuyor. Ayrıca kullanıcılar kampanyanın aşağıdaki bağlantılarını #1HayatDiliyoruz etiketi ile paylaşarak da yine bir aşı değerinde bağışta bulunabiliyor. Kampanya videolarını şu bağlantılardan izlenebiliyor.

 

 

One thought on “#1HayatDiliyoruz aşı kampanyası

  • Böyle bir fakındalık için kolları sıvadığınız için öncelikle teşekkür ederim, her ne kadar bu hastalığın yoğun olduğu bölgede sömürü yapan ülkeler bunlar için bir adım atmıyor olsa da hem Türkiye hemde başlıca bazı avrupa ülkeleri ve sivil toplum örgütleri bu iş için kolları sıvadı aynı şekilde bizde. Umarım yakın zamanda daha çok bebek için umut oluruz.

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.